Skocz do zawartości
Forum

Mam 10 lat i jestem otyła.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam na imię Ania. Mam 1o lat (rocznikowo 11). Ważę 60 kg, przy wzroście 1,48 cm. Jem bardzo mało. Używałam 1 rok diety i ćwiczyłam ten rok. Nic mi nie pomogło. Mam duży brzuch. Byłam na badaniach. Wszyscy myśleli, że mam lordozę, nie mam. Mam 3 fałdy. Nikt nie jest otyły w rodzinie. Mam w talii 80 cm. Co mam zrobić? Nie mam już siły. Brzuch mi we wszystkim przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Gość Ania Niklas

Po pierwsze: dalej ćwicz. Nie możesz się głodować bo taka ''dieta'' nie sprawi spadku wagi. Jedz 5 małych posiłków co około 2-3 godziny. Pij duuuużo wody. Jeśli nie możesz sama sobie poradzić z problemem to udaj się z rodzicami do dobrego dietetyka a on ci pomoże. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witaj . Przedewszystkim moglabys powiedziec jaka to byla dieta, kontaktowalas sie z dietetykiem? Masz 10 lat powinnas przedewszystkim postawic na zdrowe odzywianie dieta powinna zawierac duzo wapnia i witamin bo rosniesz . Jedz 5 posilkow dziennie .Polecam wizyte u dietetyka sama na wlasna reke nic nie rob. Cwicz ale tez nie przesadzaj 30 do 40 minut dziennie wystarczy .Oto przykladowy jadlospis:
Sniadanie
1 szklanka mleka 2 procent
4 lyzki musli z owocami
kromka pelnoziarnistego chleba
pomidor
herbata bez cukru
2 sniadanie(kanapka do szkoly)
2 kromki chleba razowego
szynka drobiowa 2 cienkie plasterki
ogorek jeden maly
jablko
do picia woda niegazowana badz niskotluszczowy kefir owocowy
Obiad
3 lyzki gotowanego ryzu
piers z kurczaka pieczona w piekarniku ( jedna mala)
salata z odrobina oleju (Ok.10 listkow)
szklanka kefiru 2 procent tluszczu
podwieczorek
maly banan ,
Kolacja
kromka chleba razowego
ser bialy chudy z rzodkiewa badz szczypiorkiem okolo 2 plasterki(z dodatkiem niewielkiej ilosci soli i pieprz)
herbata bez cukru

Unikaj slodyczy zamiast tego zjadaj owoce i warzywa . Cwicz raz dziennie nie mozesz podjadac miedzy posilkai trzeba stosowac sie scisle do diety zeby schudnac . Duzo ruchu mniej siedzenia przed komputerem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...