Skocz do zawartości
Forum

Swędzenie i upławy z miejsc intymnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakładam nowy wątek ponieważ nie mogłam doszukać się czegoś podobnego a jestem tu nowa.

Otóż mam uciążliwy problem.. swędzi mnie w miejscach intymnych, wejście do pochwy, srom. Byłam z tym kilkakrotnie u lekarza ginekologa, brałam leki ale ta dolegliwość powraca. Jak się tego pozbyć? Dodam że podczas stosunku z chłopakiem zawsze używamy prezerwatywy.

Odnośnik do komentarza

Może to jakies uczulenie na lateks, proszek do prania, płyn ... Musisz próbować drogą eliminacji sprawdzic poszczególne, ewentualne alergeny. A żeby zlikwidowac dyskomfort, smaruj sie po wieczornej kąpieli provag żelem. Żel nawilża, łagodzi podrażnienia, działa kojąco, no i wspomaga mikroflore pochwy, bo i tu moze byc problem, tzn osłabiona flora.

Odnośnik do komentarza

Zdarza się że odczuwam dyskomfort w miejscu intymnym, pomimo że prawidłowo dbam o higienę intymną, staram się unikać słodyczy. W takich momentach sięgam po provag żel, łagodzi on podrażnienia, hamuje rozwój infekcji. Sprawdza się również w podróży co jest dla mnie ważne gdyż często wyjeżdżam.

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudynka90

Kiedy pojawiają się upławy o nieprzyjemnym zapachu to czasu udać się do ginekologa, by ustalić czy to infekcja, a jeśli tak to na jakim tle (grzybiczym, bakteryjnym). A do czasu wizyty możesz się podmywać odpowiednim płynem do higieny intymnej o pH 3,5, np. Lacibios femina protecta. Złagodzi swędzenie i pieczenia, nawilży też skórę okolic intymnych, co powinno przynieść ulgę. A zawarty w nim kwas mlekowy zakwasza środowisko okolic intymnych, co sprzyja rozwojowi dobrych bakterii kwasu mlekowego, które na chronią przed infekcjami.

Odnośnik do komentarza

Witam. Postąpiłam tak jak polecił mi wyżej ekspert, dostałam leki, dodatkowo cały czas biorę ProVag. Po wybraniu leku według zaleceń lekarza, przez kilka dni wydawało się że już jest wszystko w porządku.. ale znowu pojawił się ten sam problem. Co jest nie tak? :( oczywiście nie współżyłam od czasu gdy pojawiły się objawy, więc seks na pewno nie jest przyczyną ponownego pojawienia się dolegliwości. Pomocy!

Odnośnik do komentarza

mnie swędzenia przeszły po białym jeleniu albo po lactacydzie. To są dwa płyny do higieny intymnej po których przechodziło swędzenie. Co do tego czy myć samą wodą, to ja osobiście czuję się wtedy jakbym się w ogóle tam nie umyła

Odnośnik do komentarza

Mydła mają zasadowe pH, które nie są wskazane dla delikatnej skóry okolic intymnych i mogą ją wysuszać. Lepiej używać specjalnie stworzone płyny do higieny intymnej, a jeśli ma się skłonności do infekcji lub przechodzi właśnie infekcję dobrze, by miały one niskie pH 3,5 i zawierały kwas mlekowy (tworzą odpowiednie środowisko dla dobrych bakterii kwasu mlekowego). Taki skład ma lacibios femina protecta i u mnie świetnie się sprawdza. Zaczęłam go stosować podczas grzybicy i teraz wciąż go używam, by chronił przed nawrotem. A że dodatkowo bardzo dobrze łagodzi podrażnienie i nawilża skórę okolic intymnych to na pewno długo go nie zmienię. I poleciłam go też mojej mamie i jej siostrze, dla ochrony, chociaż nie miały do tej pory większych problemów intymnych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...