Skocz do zawartości
Forum

Czy psycholog może mnie wyśmiać?


Gość Gametwist

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gametwist

Nigdy nie byłam u psychologa ale chciałabym pójść.
Boję się tylko,że może mnie wyśmiać.
Tzn. może nie do końca wyśmiać ale skrytykować i nie rozumieć mojego zachowania.
Ogólnie mam duże problemy z kontrolą złości. Jestem w pełni świadoma tych uczuć i tego,że np. krzyczę na kogoś czy rzucam przedmiotami.
Moja rodzina i ludzie,z którymi się zdaję zazwyczaj dziwią się,że się tak zachowuję. Twierdzą,że skoro jestem tego świadoma to dlaczego nie mogę po prostu inaczej się zachowywać.
Boję się,że od psychologa to samo usłyszę.
Bo niby racja. Jeżeli wpadam w złość i chcę np. czymś rzucić to jestem świadoma konsekwencji,tego,że to jest złe itp. i z logicznego punktu widzenia powinnam się powstrzymać. Tyle,że w moim przypadku to nie takie proste,dlatego chciałabym znaleźć osobę,która pomogłaby mi uporać się z tym problemem,nie racjonalizowała i nie krytykowała mojego zachowania.
Zdecydowałam się na psychologa,bo moje kontakty z ludźmi leżą. Mam mało przyjaciół,nie mam komu się wygadać,a inna sprawa to to,że chciałabym nauczyć się panować nad sobą i przy okazji postarać się rozwiązać też inne,poboczne problemy.
Niestety,nie mam zielonego pojęcia jak taka wizyta u psychologa wygląda,co mam mówić itp.

Odnośnik do komentarza

Witaj Gametwist.
Normalny psycholog Cię nie wyśmieje, nie skrytykuje, będzie starał się zrozumieć Twoje zachowanie, i będzie starał się wspólnie z Tobą dotrzeć do źródła takiego zachowania a także pomoże Ci uporać się z tym co Ci dolega.
Nie mogę niestety uchronić Cię przed kiepskim psychologiem, nie mogę też zagwarantować, że ten, którego wybierzesz będzie tym właściwym. To tak samo jak z lekarzem domowym.
Z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że jeżeli po wizycie u psychologa będziesz czuła się źle psychicznie, to szukaj kogoś innego, kto będzie potrafił się Tobą lepiej zająć.
Na razie.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Może, ale nie prosto w oczy, tylko jak już wyjdziesz z gabinetu to może parsknąć śmiechem aż będzie go słychać przez zamknięte drzwi. A jak spotka się z jakimś swoim kolegą po fachu i zaczną sobie opowiadać o swoich przypadkach to wtedy dopiero mają bekę. Mówi się, że jest tajemnica lekarska, ale tak naprawdę mało kto ją respektuje.

Odnośnik do komentarza

Witaj
Psycholog patrzy z czego ma chlebek. Jeżeli odnosi sukcesy, to zawsze jest prawdopodobieństwo tego, że osoba której pomorze będzie jak długo terminowa reklama. Raczej nie wyśmieje a otoczenia opinii nie bierz pod uwagę, wiedzieć o czymś a to uwarunkować, by było nie wymuszonym działaniem, to zasadnicza różnica. Co do przebiegu rozmowy, to dobry psycholog poprowadzi rozmowę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

 Cały koszmar rozegrał się w Instytucie na Sobieskiego w Warszawie byłam najpierw wyśmiana przez lekarza a potem przez psychologa . Pani psycholog próbowała chyba załagodzić całą sytuacje będąc na obchodzie nad wyraz milą w stosunku co do mojej osoby generalnie po tem cały instytut starł się załagodzić tą trudną dla mnie sytuacje jednak ja zapamiętam to wydarzenie do końca życia.

Odnośnik do komentarza

Żaden porządny i szanujący się psycholog nikogo nie wyśmieje. Jak obawiasz się rozmowy w gabinecie to przecież jest opcja online, w dodatku łatwiej o znalezienie świetnych psychologów. Polecić mogę poradnię online, z której aktualnie mam terapię z panią psycholog https://wetalk.pl sprawdz sobie bo na prawdę jestem bardzo zadowolona. A że rozmawiam przez komputer z własnego domu to też początkowy stres był dużo mniejszy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...