Skocz do zawartości
Forum

Biała narośl w nosie


Rekomendowane odpowiedzi

witam, ostatnio zauważyłam taką małą białą narośl w nosie na przegrodzie, coś jakby chrząstka, nie boli, tymczasowo nie sprawia mi kłopotu. dodam że w tamtym roku miałam operację przegrody nosowej z lewej strony. czy to może być jakaś bakteria? wcześniej też zdarzały się bakterie po operacji i stosowałam maść "baktroban" - może warto spróbować. dołączam zdjęcia choć nie jest to widok estetyczny. dodam że ostatnio kiedy to zauważyłam to udało mi się "zeskrobać" kawałek ale chyba odrosło...

monthly_2013_07/biala-narosl-w-nosie_953.jpg

monthly_2013_07/biala-narosl-w-nosie_954.jpg

Odnośnik do komentarza

dajanciaa
to jest bardziej takie jak chrzęść... w nosie są chrząstki różne ale ta wystaje nie mogłam dobrze tego sfotografować dlatego odgięłam tą część na zewnątrz , to własnie wygląda jak krostka ale nią nie jest - nie da rady tego wycisnąć...

a może to po prostu pryszcz wodny? je ciężko wycisnąć. Ostatnio miałam też krostkę w nosie, która była biała i całkowicie się nie spodziewałam, że może mi ona wyskoczyć w takim miejscu, trochę się z nią po siłowałam (tj. zaczęłam "na chama" wyciskać) aż mi się zrobił strupek, który zwyczajnie zszedł :)

Odnośnik do komentarza

nataliax10
dajanciaa
to jest bardziej takie jak chrzęść... w nosie są chrząstki różne ale ta wystaje nie mogłam dobrze tego sfotografować dlatego odgięłam tą część na zewnątrz , to własnie wygląda jak krostka ale nią nie jest - nie da rady tego wycisnąć...

a może to po prostu pryszcz wodny? je ciężko wycisnąć. Ostatnio miałam też krostkę w nosie, która była biała i całkowicie się nie spodziewałam, że może mi ona wyskoczyć w takim miejscu, trochę się z nią po siłowałam (tj. zaczęłam "na chama" wyciskać) aż mi się zrobił strupek, który zwyczajnie zszedł :)

szczerze to nie wiem ale to jest jakby takie suche może trochę ostre zwłaszcza czuć to kiedy "wycieram nos palcem"... :|

Odnośnik do komentarza

Miałem
to samo w nosie, zdrapałem to krew lała się strumieniami i odrosło. Poszedłem do dermatologa, bo miałem brodawkę do wymrożenia i poprosiłem by wymroziła mi to coś w nosie. Zabieg powtórzyłem chyba 3 razy i zeszło :)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Z palcem w nosie

Witam. Jestem po korekcie przegrody nosa ok 4 lata wstecz. Również zauważyłem dorastająca chrząstkę blisko przegrody. Wygląda to tak, że gdy nie ingeruje w to palcem przez około 2 dni, zatyka mi jedna komorę nosa, gdyz na dorastającej części chrząstki, która z czasem coraz bardziej odstaje składają się inne nieczystości i zasychają. Wówczas pozostaje konieczność niezwykle mocnego, nagłego dmuchania nosa w celu oczyszczenia, bądź pomoc palcem. W tym drugim przypadku muszę niestety zdrapac, oderwać odstająca cześć chrząstki, co w zasadzie nie boli choć często krwawię. Rzeczywiście oderwana cześć jest biała półprzezroczysta i bardzo twarda. Jak wspomniałem odrasta do dwóch dni do poprzedniej wielkości. Szczerze, to również nie mam pojęcia z czym mam do czynienia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...