Skocz do zawartości
Forum

Tomografia głowy


Gość catch-me

Rekomendowane odpowiedzi

Moja przyjaciółka miała robione to badanie. Ponoć nie jest tak źle jak mówią. Wiadomo, że to nie SPA tylko badanie lekarskie potwierdzające, że coś nam dolega lub nie, ale można przeżyć ;). Tam gdzie będziesz robić TK na pewno poinstruują Cię dokładnie jak się przygotować. Zapytam przyjaciółki gdzie robiła i dam znać.

Odnośnik do komentarza

Właśnie, może być problem, jeśli ktoś cierpi na klaustrofobię :/. Przy tomografii "wjeżdżasz" do takiego tunelu i pozostajesz w nim na czas badania (5-20 min.). Zobacz sobie zdjęcia tego aparatu do badań na necie... Trzeba pozostać w bezruchu przez cały czas trwania badania. Przyjaciółka mówiła, że ledwo wytrzymała, bo miała wrażenie, że coś po nodze jej chodzi i strasznie łaskotało :P... Trzeba przyjść na czczo na TK, w ubraniach bez metalowych guzików, zamków, suwaków, sprzączek...

Odnośnik do komentarza

tak dla ludzi poza szpitala tez, tylko ze prywatnie-płacisz za badanie. co do aparatu miałam znajomą co też nosiła i badanie przeszła, makijaż do tomografii głowy proszą aby nie mieć mocnego makjiazu wiec jak sie lekko pomalujesz to chyba bedzi gi, ale ogolnie ja się przygotowywałam do badania w specjalnym pokoiku wiec jak bys tam sie zmyla i przed wyjsciem znow pomalowala to od biedy tez mozna jezeli musisz go miec koniecznie do pracy, czekałam 2 dni na badanie

Odnośnik do komentarza

Moja przyjaciółka robiła TK akurat w Stargardzie , nie wiem czy będziesz kojarzyć. Nie czekała długo na termin badania, więc to duży plus. Jeśli chodzi o aparat - hmm, ciekawa sprawa, bo skoro nie można mieć nawet spodni z metalowymi guzikami to jak to będzie z aparatem? Na 100% nie odpowiem, może lepiej w przychodni zapytać.

Odnośnik do komentarza

A makijaż przy TK głowy - kolejna kontrowersyjna sprawa ;). Jedni będą kazać zmywać, drudzy nie zwrócą uwagi. Chyba co miejsce to inne podejście :P. Najlepiej mieć delikatny make-up i być gotowym na zmycie go w razie potrzeby ;).

Odnośnik do komentarza
Gość catch-me

umówiłam się na razie na badanie, okaże sie czy bedzie bezproblemu jak mnie zobaczą, Mam przyjsc wczesniej zrobic jakas ankiete to pewnie tam juz sie wszystko wyjasni. dziekuje ze odpowiedx, dam znac jak juz bede "po"

Odnośnik do komentarza
Gość catch-me

To odzywam się jak obiecałam, samo badanie nie było straszne troche za długie i nie mogłam się na niczym skupić w tym białym mlecznym urządzeniu. Na moj aparat zaregowali że powinno być ok, ale na moja odpowiedzialnosc bo roznie to moze wyjsc. WYniki mam odebrac jutro i wtedy sie okaze. Był tam pokoj do przygotowanie sie wiec zmylam makijaz a pozniej na wyjscie do pracy znow go zorbilam. Przychodnia bardzo czysta i z XXIw

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...