Skocz do zawartości
Forum

Budzenie się dziecka a karmienie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moją 5,5 msc córką.Jest karmiona piersią,nie chce ciągnąć smoka, nie umie pić z butelki (ZAZNACZAM ,ŻE ZMIENIAŁAM SMOKI JUŻ DUŻO RAZY) nie lubi obiadków ani deserków ze słoiczka, żadnych kaszek. NIC KOMPLETNIE OPRÓCZ PIERSI, tylko że tą piersią sie chyba nie najada i śpi max 40 min ... Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

5 miesięcy to jeszcze zbyt mała jest córeczka, żeby jeść obiadki, deserki jako osobny posiłek. Do pierwszego roku życia dzieci smakują, próbują, uczą się jeść. Na piersi dzieci często się budzą, czasami piją pierś w celu zaspokojenia pragnienia, nie po to żeby się najeść. Mojemu synkowi tez próbowałam jak miał 5m wcisnąć obiadek/deserek zamiast mleka. Za nic, krzyczał, płakał, najpierw popił mleko, potem zjadł troszkę. Jeszcze w tym czasie dzieci nie rozróżniają, ze zamiast mleka można coś łyżeczką zjeść.
Proponuję spróbować na drugie śniadania, czy podwieczorek/kolację podać mleko z kleikiem ryżowym/kukurydzianym. Zrobić na własnym mleku i podawać łyżeczką. Ewentualnie kaszki ryżowe, próbować po łyżeczce/dwie na początek. Ale nie dawałabym jak dziecko jest głodne, bo to nic nie da, będzie wolało pierś. Np. po karmieniu pół godziny/godzinę spróbować kaszkę. I tak samo można z obiadkami, jak dziecię zjadło mleczko, to próbować marchewkę/jabłuszko/ziemniaczka.
Co do smoczka..mój syn miał odruch wymiotny od urodzenia i mimo, że bardzo chciałam go nauczyć smoczka, żeby zaspokoić jego odruch ssania i żeby lepiej spał, to moje trudy były na marne. Ale teraz się cieszę, że smoczkami gardził (próbowałam chyba każdy rodzaj) przynajmniej oduczać nie muszę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...