Skocz do zawartości
Forum

Problemy z odczuwaniem przyjemności


Gość teka34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 23 lata i od kilkunastu miesięcy nie potrafię odczuwać przyjemności. Moje emocje stały się tak płytkie że z trudem jestem w stanie je wyczuć. Na początku nawet tego nie zauważałem byłem zajęty pracą i innymi czynnościami. Dopiero od kilku tygodni stan mój się znacznie pogorszył, dostaje jakiś panicznych ataków gdy chcę coś odczuć zwłaszcza przyjemność np. gdy wracam do domu i jestem zmęczony chcę położyć się do łóżka ale nie mam z tego żadnej przyjemności. Wszystko mnie boli staram się zasnąć ale zanim to zrobię za wszelką cenę chce odczuć przyjemność tak jak czułem to wcześniej. Zupełnie jak bym został zablokowany nie jestem w stanie się przebić. Chodzi też o inne odczucia i uczucia ale mi najbardziej zależy na odczuwanie przyjemności bo mój organizm nie może się w pełni zregenerować. Straciłem przyjemność do wszystkich rzeczy które robiłem, oczywiście dalej je robię ale nie są już tak emocjonalne jak kiedyś. Nie bawią mnie żarty nie jestem w stanie wyczuć w pełni swojego życia i z niego korzystać. Dlatego też moje pytania są do ekspertów lub do tych którzy mają to samo. Czy to początek schizofrenii ? jeśli tak czy bez leków i terapii już nigdy nie dojdę do siebie ? Czy brak uczuć emocji jest trwały w przypadku schizofreników ? Czy schizofrenia uszkadza system nerwowy jeśli się ją nie leczy lekami ? Proszę o odpowiedzi bo jest mi coraz trudniej. Dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Nie uważam, aby był to początek schizofrenii, moim zdaniem to po prostu takie emocjonalne wypalenie, pustka, może prędzej stany depresyjne, bo przy depresji czesto chory nie odczuwa niczego, żadnych uczuć.
Zastanów się od jakiego czasu to trwa, jak długo, co wydarzyło się co mogło zapoczątkowac taki stan. Czasem jest to jakieś konkretne wydarzenie o którym myślimy i które przeżywamy a czasem wynika to np. z przemęczenia, osłabienia. Czasem zmiana trybu życia, np. niewłasciwa dieta, brak snu itp. Przyczyn może być wiele, dlatego zastanów się od kiedy to trwa i sprógbuj znaleźć przyczynę a nastepnie ją niwelowac.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...