Skocz do zawartości
Forum

Wyjazd niepełnosprawnego dziecka na kolonie


Gość wera39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam nie typowy problem,mam 14letnia córke która po raz 1 wyjedzie na integracyjny obóz na kilka dni z nowa klasą, a że jest niepełnosprawna mam obawy czy sobie poradzi.chciała bym jechać z nią,ale 24h jesteśmy razem,chciała bym aby zaczeła sie usamodzielniac,czas na to ,nowa wychowawczyni jest bardzo miła ,martwi mnie czy fizycznie bendzie miała opiekę?to nasze 1 rozstanie ,oprócz pobytów wszpitalach..martwie się ,nowi ludzie ,nowa sytuacja ,nowe dzieci i ona sama ...najchętniej jechała bym z nimi.poświęcam sie dziecku w 300% ,ale nie chce byc matką teresą która wszsytstko za nią robi .Ostatnio dostało mi sie od pań z rechabilitacji ,że za dużo ją wyranczam...przez to ma słabe rece..nie jestem nadopiekuńcza ,robie to co do mnie nalezy,skoro widze ze jej to przysparza problemu to odpuszczam...ale chyba żle robiłam.
W każdym razie dołuje się i nie wiem czy moge ją puścić,a i ona jest nie pewna i zbytnio nie chce jechać.ale to tylko 2 dni. tylko dwie noce.serce mówi ,to jeszcze nie czas ,ale potrzeby by do rosnąc ...
co mam zrobić?czy ktoś był w takiej sytuacji?
wera

Odnośnik do komentarza
Gość bum-bum-bec

To są jedynie dwa dni. Jeśli jej się nie spodoba to szybko wróci do domu, bo wyjazd nie trwa długo.
Tylko spójrz na plusy obozu:
* pozna kogoś - rówieśników.
* napisałaś, że jest to integracyjny obóz więc opiekę będzie miała na pewno bardzo dobrą - kadra musi w takich wypadkach składać się z wykwalifikowanych osób a nie przypadkowych
* będzie miała małą próbę samodzielności - przecież całe życie nie będziesz w 100% przy niej, bo w ten sposób zrobisz jej największą krzywdę.
* zmieni otoczenie - zawsze to cos innego niż miejscowość którą zna.

Minusy:
* może sobie z czymś nie poradzić - ale są wychowawczynie, koleżanki z pokoju - na pewno ktoś jej pomoże i nie będzie sama ze swoim problemem
* skoro jest to pierwszy wyjazd to może czuć się ciut zagubiona. Nie znam Twojej córki i to jest kwestia indywidualna czy się zaprzyjaźni i będzie dobrze bawiła. Tylko taka syt. będzie się zawsze pojawiała gdy zmieni otoczenie.

Odnośnik do komentarza
Gość bum-bum-bec

"Jest niewidoma...wiec skazana na innych." - nie i jeszcze raz nie jest skazana na innych. Jestem po pedagogice specjalnej i miałam styczność z osobami niewidomymi. Potrafią być samodzielne i funkcjonować tak jak zdrowy człowiek. Mieć przyjaciół, chodzić do szkoły, jeździć na wycieczki a później chodzić do pracy (w firmie w której pracowałam była zatrudniona os. niewidoma) Da się! Tylko były nauczone samodzielności.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem ,ale pytanie było inne ,po raz pierwszy wyjeżdża sama,wiem że się da ,ale nie jest się w 100% samodzielnym kończąc zaledwie 13lat ,wszystko jeszcze przed nią..
troszkę urazła mnie ostatnia wypowiedż!

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Wera, wiem, że się martwisz, czy Twoja córka da sobie radę. Ale myślę, że pora, żebyś spróbowała uczyć ją samodzielności. Im dłużej będziesz odwlekać ten moment tym trudniej będzie Ci się na niego zdecydować w przyszłości. Wydaje mi się również, że Twoja córka nie jest przekonana do wyjazdu właśnie przez Twoje obawy. Dlatego zachęcaj ją do wyjazdu, przekonuj, że da sobie radę - jeśli będzie źle się czuć na wyjeździe zawsze możesz pojechać po nią wcześniej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...