Skocz do zawartości
Forum

Uraz do jazdy samochodem


Gość bojącysie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bojącysie

Witam a więc dwa lata temu zdałem prawko, za pierwszym razem, jazdy przed egzaminem były w miare ok, instruktor mówił ze jestem troche niezdecydowany , brak pewnosci siebie w wymijaniu rowerzystów itp itd. A wiec gdy zdalem pierwsza jazda była dosc starym autem , bez wspomagania itp i mialem lekką zaczepke o konar drzewa i troche błotnika uszkodziłem , od tego czasu nie jezdze autem,dwa lata nic a nic, czuje ze fajnie byłoby sobie jezdzic. Wmawiam sobie ze jak znajde prace to kupie wlasne auto i bede powoli sam sie wprawial a autem rodziców nie chce, bo zrobic cos w swoim to ok ale czyimś nie chce. Czy to dobry pomysl? boje sie ze mimo wlasnego auta nadal bedzie taki problem... teraz go nie mam i znalazlem taką wymówke.

Odnośnik do komentarza

u mnie 2 lata minie w grudniu,
dwa tygodnie po tym jak odebrałam prawko wyjeżdżając wieczorem z podwórka, tyłem auta uderzyłam w płot.Pękła lampa,zdarłam farbę ze zderzaka(auto teściowej)
myślałam,że mnie zje po tym jak wyskoczyła za mną jak usłyszała ten huk(a faktycznie było słychać jak cholera)
przez jakieś dwa tygodnie nie wsiadałam do auta,bo bardziej byłam zła niż to,że obawiałam się jazdy.
Fakt,zanim znów zaczęłam parkować tyłem,czy wyjeżdżać z wąskiego wjazdu minęło kilka miesięcy,ale nie poddałam się,kontynuowałam jazdę i dziś jeżdżę na prawdę dobrze jak na swoje możliwości.Przed zrobieniem prawka nie siedziałam NIGDY za kierownicą,a jak wysiadłam po pierwszej jeździe,byłam cała mokra z nerwów.
Najważniejsze jest,żebyś przezwyciężył strach,a jeśli jest on na prawdę tak duży to na początek nie wypuszczaj się daleko ,jeździj w obrębie swojej miejscowości,przyzwyczajaj swój umysł do myślenia za kierownicą i za każdym razem wyjeżdżaj coraz dalej.Jak jesteś siebie pewny,bierz kluczyki i jedź sam,żeby nikt nie gadał Ci nad uszami swoich mądrości.To Ty w danym momencie jesteś kierowcą i Ty odpowiadasz za swoje życie oraz samochód.Jaki by nie był-rodziców,Twój,jak się nie nauczysz jeździć i dasz się zdominować przez strach,bo zdarłeś błotnik o konar drzewa,to nie będziesz nigdy kierowcą.
Nawet najlepsi kierowcy którzy mają o wiele większe doświadczenie,popełniają błędy na drodze.Mój tata jest zawodowym kierowcą od kilkunastu lat i do tej pory zdarzy mu się dostać mandat.
Kurczę,rowerzyści,ja zwalniam przed rowerzystami i co więcej,uważam że bardziej niebezpieczni są PIESI na drodze!!
warto przestrzegać zasad ruchu drogowego,nie myśleć na zapas co się może stać,tylko spokojnie,bez stresu dojechać do celu.Im bardziej na luzie wsiądziesz do auta,tym szybciej pokonasz swój strach.pozdrawiam Cię serdecznie

Odnośnik do komentarza
Gość bojącysie

dzięki za rady ;) własnie mysle ze przez to iz miałem tam jakis incydent teraz mam uraz ;) ale juz niedlugo ide do pracy wiec jeszcze jakos z 3 miesiace wytrzymam bez jazdy, a potem kupuje auto i staram sie samemu wyjechac na wies itp gdzie mało auto i powoli sobie radzic :) raz sie zyje co bedzie to bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Gość bojącysie

No tak tylko jak juz bede mial swoje to wsiadam i sie powoli ucze ;) cos zrobie to nikt mi nic raczej nie powie bo jestem dorosly ;) a autem rodziców jakos tak niepewnie bo to nie moje, za ich pieniądze i mimo ze mowia no jedz jedz to jakos nie mam odwagi bo cos sie stanie to uuu ;D

Odnośnik do komentarza

Zanim uzbierasz kasę na auto może minąć trochę czasu a nie ma nic gorszego niż przerwa w jeździe samochodem zaraz po zdaniu prawa jazdy. Jeśli nie siądziesz jeździć od razu, to już później nie siądziesz, albo będziesz miec z tym spore problemy. Ja proponuję Ci, abys jeździł samochodem rodziców, ale jeśli nie czujesz się pewniej, jeździj np. z ojcem obok. Róbcie sobie co pare dni przejażdżki, Ty będziesz się uczył a on będzie obok w razie jak będzie sytuacja, która będzie wymagała jego porady, będzie mógł Ci powiedzieć nad czym jeszcze warto popracować itd. Ja pierwsze 2 tygodnie jeździłam codziennie prawie z ojcem na takie wycieczki a teraz... hm... jestem babą ale radzę sobie naprawdę nieźle :)

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...