Skocz do zawartości
Forum

Płaczliwość i nerwowość podczas dni wolnych od pracy i nauki


Gość Nerwowaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nerwowaaa

Mam problem z ktorym nie potrafie sobie poradzic.Chodzi mi o to ze kiedy tylko mam jakies dni wolne od nauki( np wakacje jestem studentka) albo od pracy( pracuje na pol etatu i zazwyczaj mam 2,3 dni w tygodniu wolne) czuje niepokoj, napiecie nerwowe jestem placzliwa smutna i mam nastroj depresyjny.Takie stany mam odkad bylam nastolatka.Nie wiem co mi dolega.Od zawsze bylam osoba strachliwa I bardzo latwo sie Denerwuje I stresuje.Planowanie zajec na takie wolne dni niewiele mi pomaga.

Odnośnik do komentarza
Gość Nerwowaaaa

A najgorsze jest to ze w te wolne dni jestem zupelnie sama od rana do pozniej godz w nocy Bo moj TZ pracuje w dwoch pracach a ja nie mam tutaj nikogo bliskiego;(zupelnie nie wiem co mam z tym problemem zrobic?mam. 30 lat a czuje sie jak zagubione dziecko.

Odnośnik do komentarza

Pani psycholog ja juz kiedys tutaj pisalam o moim stanie.Kiedys to takie stany( niepokoj lek drazliwosc placzliwosc" czarnowidzenie") miewalam sporadycznie co kilka lat np zdarzylo mi sie miec ten Stan raz na dwa lata ale trwalo to np;4,5 miesiecy non stop po czym samoczynnie ustepowalo.Nie miewalam zadnych epizodow z niepokojem itd czulam sie soba.Od jakis 2 lat jest inaczej, mysle ze jest gorzej.Teraz wystarczy ze mam pare dni stresu i ten lek niepokoj placzliwosc od razu powracaja( ale nie na kilka miesiecy jak to bylo kiedys kiedy objawy te utrzymywaly sie kilka miesiecy dzien w dzien I samoistnie ustepowaly) teraz jest tak ze powracaja na np 2,4 dni i odchodza I takich epizodow ( bardzo krotkich czasowo tym razem) moge miec kilka w przeciagu miesiaca czasami mam tylko jeden.co sie ze mna dzieje? Pomocy!!! Czy to ze te epizody niepokoju leku placzliwosci pojawiaja sie teraz regularnie a nie tak jak wczesniej bywalo raz na kilka lat to znaczy ze moj Stan jest powazniejszy?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Przez internet trudno jest ocenić, czy Twój obecny stan wymaga niezwłocznej wizyty u specjalisty. Spróbuj na początku domowych sposobów: wykonuj ćwiczenia relaksacyjne oraz aktywnie spędzaj wolny czas (by zmniejszyć napięcie nerwowe). Możesz również pić zioła uspakajające (na przykład melisę) i brać magnez. Unikaj sytuacji stresowych, odpoczywaj, zadbaj o prawidłowy sen. Jeśli to nie złagodzi objawów to moim zdaniem będziesz musiała skorzystać z pomocy psychologa.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Pani psycholog wszystkie wyzej wymienione metody przetowalam juz na sobie.Niestety nie umiem zapanowac nad tym zeby te stany nie wracaly. One wracaja systematycznie na te 3-4 dni i ucichaja.W te dni kiedy mam te stany jestem placzliwa lekliwa i bardzo cicha.Stronie wtedy od kontaktow z ludzmi a jednak tez nie chce byc sama.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...