Skocz do zawartości
Forum

Swędzenie warg sromowych po preparatach z kwasem mlekowym


Gość misia111145

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misia111145

Witam.
Po zastosowaniu każdego preparatu zawierającego kwas mlekowy robią mi się podrażnienia w postaci swędzenia i pieczenia warg sromowych. Czy jest możliwe uczulenie na kwas mlekowy? Co w tej sytuacji powinnam zrobić i jak dbać o właściwą florę bakteryjną?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Tak jak zostało napisane w postach powyżej, najprawdopodobniej ma Pani uczulenie na substancje zawarte w preparacie, który Pani stosowała, a nie na kwas mlekowy. Ze względu na alergię, oczywiście proszę odstawić stosowany preparat. Sugeruję jednak, by spróbowała Pani kupić inny preparat - istnieje bowiem bardzo duże prawdopodobieństwo, że objawy nie powtórzą się.

Odnośnik do komentarza
Gość misia111145

Stosowałam różne preparaty takie jak provag kapsułki, provag żel, kapsułki lactowaginal i elulsję lactacyd plus. Po wszystkich pojawiło się swędzenie i pieszenie. Dodam też, że kilka miesięcy temu stosując antybiotykoterapię brałam doustne preparaty osłonowe i także wystąpiły takie objawy.

Odnośnik do komentarza
Gość misia111145

Nie nigdy nie miałam. Nie sądzę. Podczas infekcji pochwy raz zażyłam kapsułki lactovaginal po których mi przeszło i wtedy mnie nie uczulało. Kiedy kolejny raz zastosowałam preparat z kwasem mlekowym w celu profilaktycznym do dziś mnie uczula. Po za tym po każdym stosunku łapię zapalenie pęcherza. Mój lekarz stwierdził że mogą być to drobnoustroje bytujące w pochwie, które zostają przenoszone w takich sytuacjach.

Odnośnik do komentarza
Gość mkisia111145

Gdy wcześniej miałam ciągłe zapalenia grzybiczne pochwy mój partner poszedł do dermatologa, który bez badań przepisał mu tabletki przeciw grzybicy. Od tamtej pory moje infekcje pochwy skończyły się ale od razu przeszło mi na pęcherz (a wcześniej tego nie było). Mój partner nie miał robionego posiewu, wymazu itp.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że Twój profil nie jest już aktywny ale może jakimś cudem dostaniesz powiadomienie na maila. Udało Ci się jakoś wytłumaczyć Twoje objawy. Mam to samo z preparatami i probiotykami z kwasem mlekowym i ciągłymi infekcjami pęcherza (nabywanych w tych samych okolicznościach). Jeśli możesz daj znać, czy uporałaś się jakoś ze swoim problemem.

Odnośnik do komentarza

Witajcie, u mnie też występuje uczulenie na kwas mlekowy, czy są to żele do higieny intymnej czy tabletki wszelakiego rodzaju na kwasie mlekowym, to objawy są naprawdę uporczywe. Swędzenie i sromu i pochwy, dziwne opławy, obtarcia i ból związany ze stosunkiem. A pozbyłam się tego wszystkiego od kiedy nie stosuję żadnych preparatów do miejsc intymnych. Bardzo ciepła woda i żel pod prysznic "Dove" rozwiązał cały problem. Wystarczyły 2 tyg odstąpienia od tamtych preparatów i problem się sam rozwiązał. Mam nadzieję że wam dziewczyny również pomoże, powodzenia... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...