Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne jako tabletka "po"


Gość mar11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczytałam gdzieś, że tabletki antykoncepcyjne mogą służyć (w razie ostateczności) jako tabletka "po". Należy wziąć 4 tabletki, a po 12 godzinach następne 4, w ciągu 72h po stosunku. Podobno mają działać tak jak tabletka "po". Czy to prawda?
Pytam, ponieważ znalazłam się w takiej awaryjnej sytuacji, a nie miałam możliwości zakupu tabletki po, zanim bym ją zdobyła byłoby już za późno zapewne...
Mój stosunek był przerywany, ale nie chciałam ryzykować i wzięłam tabletki anty w opisany wyżej sposób.

Odnośnik do komentarza

ta metoda co ją opisujesz jest odradzana przez lekarzy ponieważ wprowadza ogromne dawki hormonów i ma wiele niebezpiecznych skutków ubocznych. To nie są cukierki wiec moim zdaniem zrobiłaś głupotę. I uważam że wcale ona nie chroni przed ewentualną ciążą

Odnośnik do komentarza

Pewnie masz rację, wcale nie myślę, że mądrze postąpiłam, jednak nie miałam żadnego wyboru i zjadłby mnie stres. Skutki uboczne to chyba to, że mnie mdliło na drugi dzień i pobolewały mnie piersi. A może to nie skutki tylko zapowiedź ciąży? Nie mam pojęcia, chociaż w to wątpię, bo podczas stosunku mimo wszystko byliśmy bardzo ostrożni, a dolegliwości już ustąpiły.

Odnośnik do komentarza

miejmy nadzieję że wszystko będzie dobrze, skutki możesz odczuwać np w przyszłym miesiącu bo może nie dość okresu, albo mieć duże przesunięcie.

edit: Na drugi raz uważajcie bardziej, jest tyle metod antykoncepcji że można coś wybrać.

Odnośnik do komentarza

Wiele mitów krąży ale przyjmowanie tabletek na własną ręke to duże ryzyko i nie masz tu gwarancji. Jeżeli chodzi o tabletkę PO to w brew pozorom nie jest ją tak trudno zdobyć, wystarczy pójść do szpitala na ostry dyżur i opowiedzieć sytuację dostaniesz receptę po za tym każdy lekarz nawet rodzinny Ci ja wypisze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...