Skocz do zawartości
Forum

Niski poziom estradiolu po kuracji hormonalnej


Gość pieguska

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry. co się dzieje? trzy miesiące temu zrobiłam badania, bo nie miałam miesiączki, okazało się ze mam bardzo niski estradiol. poszłam do ginekologa i dała mi na trzy miesiące tabletki hormonalne.
Brałam je, miesiączki się pojawiły, dzisiaj zrobiłam badania i okazało się ze estradiol jest niższy niż przed kuracją. czy to możliwe? badania robiła 1,5 tygodnia po odstawieniu tabletek (trzy opakowania)

co się dzieje? czy jest dla mnie jeszcze nadzieja na normalne miesiączki?

mam przepisane kolejne trzy opakowania tych samych tabletek hormonalnych, czy jest nadzieja że zwiększy się poziom estradiolu? czy jajniki mogą podjąć pracę po tych tabletkach?
proszę o pomoc, bardzo się martwię;(

Odnośnik do komentarza

Witam!
Obniżony poziom estradiolu może być wynikiem istnieniem hipogonadyzmu (niedoczynność gonad), zespołu policystycznych jajników, niedoczynności przysadki, zaburzeń odżywiania, może być także wynikiem zespołu Turnera. Zdecydowanie wskazana jest zatem dokładniejsza diagnostyka, którą powinien pokierować specjalista ginekolog lub endokrynolog. A propos tabletek hormonalnych, to podwyższają one poziom estradiolu, więc pewnie w tym celu zapisał je Pani lekarz. Zdecydowanie niepokojące jest jednak, że ten poziom obniżył się pomimo antykoncepcji hormonalnej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...