Skocz do zawartości
Forum

Huśtawka nastrojów u nastolatki


Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam 16 lat i od paru miesięcy (ok.4, 5) drastycznie zmienia mi się nastrój. Raz jestem szczęśliwa i bardzo optymistycznie nastawiona do życia, a za parę minut potrafię być wściekła bez żadnego powodu. (kilka razy straciłam kontrolę, i w fali złości "zdemolowałam mieszkanie"). mimo, że w szkole mam dobre oceny to wiem, że (i tu pojawia się też problem z koncentracją), potrafię osiągnąć wyższe wyniki. Często zagłębiam się w marzenia, które (mam wrażenie) za bardzo oddzielają mnie od realnego świata. pojęcia nie mam co się ze mną dzieje... Wpierw myślałam, że powodem może być "okres dorastania" (jak to wszyscy mówią), ale teraz już nie mam pewności.

Odnośnik do komentarza
Gość Ilona9292

Witam Cie mialam podobna sytuacje co ty . Tez mialam takie wachanie nastroju czesto jest tak w okresie dojrzewania musisz przez to przejsc czasami dobrze porozmawiac z psychologiem na ten temat . Nie musisz sie przejmowac wizyta u psychologa, psycholog jest dla ludzi i moze duzo ci pomoc lub doradzic jak inaczej wyladowac emocje nie niszac przy tym niczego .

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Natalina, niestety nieuregulowana gospodarka neurohormonalna w okresie dojrzewania może prowadzić do takich wahań nastrojów. Poza tym emocje wtedy są bardziej gwałtowne i trudno je okiełznać.
Uciekanie w świat fantazji i marzeń również jest jedną z cech okresu dojrzewania. Marzenia wtedy mają zazwyczaj charakter kompensacyjny lub życzeniowy. Są związane również z rosnącym wglądem w siebie i krytycyzmem.
Wiem, że ten okres jest dla Ciebie trudny, ale uzbrój się w cierpliwość postaraj się obniżać napięcie emocjonalne poprzez sport lub ćwiczenia relaksacyjne.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...