Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie krok po kroku Zielony listek


Gość Zielony listek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielony listek

Jestem 24 letnią kobietą, ważę 78 kg przy wzroście 174 cm.Marzy mi się 10 kilogramów w dól. Moim największym problemem są brzuch i biodra oraz skłonność do tycia. Zrezygnowałam ze słodyczy. Jeśli chodzi o dietę, to ciężko mi gotować dla siebie, ponieważ są ograniczone fundusze oraz mieszkam z rodzicami. Biegałam przez 3 tygodnie, schudłam 2 kg, ale przestałam i chyba z lenistwa, ale potrafię się zaprzeć w sobie. Nie wiem jak się zabrać za to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Gość Zielony listek

Najgorsze jest to, że przy bieganiu trzeba się namęczyć i na efekty poczekać. Wiem, ze nie od razu Rzym zbudowano, ale biegać 3 miesiące po 40 minut żeby zrzucić 10 kg to jest wyzwanie. U mnie wszyscy są szczupli oprócz jednego brata, mnie i ojca. Mamy taką samą budowę.

Odnośnik do komentarza

Cześć !!! :)
Mam taki sam prooblem :) Mnie na samym początku do diety skłoniły problemy związane z moim życiem, a mianowicie zdrada mojego chłopaka :) Wtedy wszystko się zaczęło, schudłam 8 kg z 2 miesiące :) jadłam po prostu same warzywa i owoce i nie ćwiczyłam i nic nie robiłam, lecz nie na długo to pozostało :) a raczej był efekt JOJO, w tydzień potrafiłam przytyć, aż 10 kg :) Więc nie radzę takich diet stosować, teraz po prsotu ograniczam się, lecz bez przesady,jem po trochu :) i schudłam 4 kg w miesiąc i jest ok :) Od jutra chcę zacząć biegać i myślę, że to powinno wystarczyć, spróbuj MNIEJ JEŚĆ i odrzuć słodycze :) A jak masz ochotę na coś słodkiego zjedz JABŁKO, świetnie się sprawdza :) !!!

Odnośnik do komentarza

Witam,
Masz rację nie od razu Rzym zbudowano. Tak samo jest z chudnięciem. Nie można się poddawać po miesiącu ćwiczeń. Odchudzanie to proces, wymagający dłuższego czasu realizacji. Wszelkie diety cud grożą efektem jo jo, rozstępami i innymi niepożądanymi efektami. Dlatego warto jest podejście do odchudzania racjonalnie, zaplanować je w sposób realny do wykonania np jeśli wiemy, że nie lubimy biegać to nie zmuszajmy się do tego, tylko wybierzmy inne rozwiązanie np aerobik czy jazdę na rowerze. Jeśli nie lubimy rano wstawać to ćwiczymy wieczorem.Tak łatwiej będzie nam utrzymać założony cel i nie ulec lenistwu.
Podstawową zasadą diety są regularne posiłki. Jedz mniej a częściej w regularnych odstępach, nie większych niż 3 godziny. To wyreguluje pracę układu pokarmowego a także przyspieszy metabolizm. Co do samych posiłków to unikaj tłustych potraw, wędlin, sosów. Do tego jedz więcej warzyw, owoce maks 2 razy dziennie. Unikaj także kolorowych napojów gazowanych, słodyczy i fast foodów.
Aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Powinnaś zacząć ćwiczyć godzinę dziennie. Możesz też jeździć na rowerze, rolkach czy zapisać się na siłownię. Wybór jest ogromny i zależy od tego co lubisz robić. Nie ma sensu aby wykonywać ćwiczenia, których się nie lubi. Wybierz takie, które dają Ci satysfakcję i napełniają Cię pozytywną energią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...