Skocz do zawartości
Forum

Silne skręcenie kostki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W niedzielę tj. 26.05. grałem w piłkę nożną. Tak się stało, że źle stanąłem. W kostce coś strzyknęło. Natychmiast ogromna opuchlizna pojawiła się w okolicach kostki, dałem ją pod zimną wodę. Następnie udałem się na pogotowie, gdzie zrobiono mi zdjęcie RTG, na którym nie było złamania. NIE ZROBIONO MI BADANIA USG! Dyżurujący lekarz powiedział, że nogę należy unieruchomić szyną na okres 3 dni, a następnie mam się udać do ortopedy. W nocy z niedzieli na poniedziałek obudził mnie ogromny ból, niewytrzymałem i rozciąłem szynę. Poszedłem do ortopedy z jednodniowym wyprzedzeniem. Chcę zaznaczyć iż nie mogę ruszać palcami, żaden ruch kostką nie wchodzi w grę. Wizyta u ortopedy: po obejrzeniu TYLKO zdjęcia, diagnoza: mocne skręcenie kostki, szyna na 2 tygodnie i jakieś zastrzyki w brzuch przeciwzakrzepowe. Gdy wstaję do toalety, bo tylko wtedy wstaje i moja noga jest w dole, palce strasznie sinieją, robią się wręcz bordowe. Moje pytanie jest następujące: czy nie powinienem mieć przeprowadzonego badania USG? Jestem sportowcem, trenuje zapasy, chodzę na siłownię, mineło już 4 dni a ja nie czuję poprawy.

Odnośnik do komentarza
Gość agusiekszalony

Ja kiedyś skręciłam nogę będą na wakacjach za granicą.
Strasznie mi spuchła, krew mi się nabrała w torebce skokowej. Wyglądało to jak jeden wielki siniak.
Jak chodziłam to miałam uczucie jakby mi się kości przemieszczały a na drugi dzień dostałam wysokiej gorączki.
Po powrocie do Polski poszłam do lekarza i nikt mi usg nie robił. Miałam tylko prześwietlenie.
Dostałam altacet i musiałam kupić opaskę uciskową. Leżąc nogę unosiłam lekko w górę.
A rok później skręciłam tą samą kostkę raz jeszcze grając w badmintona:)
Dziś odczuwam każdą zmianę pogody.
I z doświadczenia powiem, że skręcenie jest gorsze niż złamanie.
Jakiś czas chodziłam na rehabilitacje i pewnie też Cię to czeka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...