Skocz do zawartości
Forum

Ból gardła przy przełykaniu a wysiłek fizyczny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze z takim problemem. Od kliku dni mojego narzeczonego boli gardło po lewej stronie w okolicach jabłka adama, ma uczucie jakby coś miał na gardle, nie jest to pieczenie, ale ból... odczuwa go przy przełykaniu i mówieniu, nie ma powiększonych węzłów chłonnych ani czerwonego gardła... Czasami też odczuwa ból w okolicach żeber z przodu jak i z tyłu... Nie wiemy co to jest, ostatnio miał wolne 2 tygodnie i ten ból złapał go jak wrócił do pracy, a ma pracę fizyczną może to cos z tym jest związane, czytałam ż taki ból może sie pojawić od wysiłku fizycznego...

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią objawy Pani narzeczonego są dość niecharakterystyczne, co oznacza, że nie można postawić na ich podstawie żadnej konkretnej diagnozy. By to zrobić, konieczne byłoby zebranie szczegółowego wywiadu, zbadanie go, a być może wskazana byłaby także konsultacja laryngologiczna. Pani narzeczony powinien się zatem zgłosić do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który pokieruje dalszą diagnostyką.

Odnośnik do komentarza

Tak tylko najgorsze jest to, że ja nigdy w żaden sposób nie mogę go zaciągnąć do lekarza :( on się wścieka, cierpi itd ale nic sam nie zrobi :( a chciałabym chociaż wiedzieć co mu dolega i czy to nie jest nic poważnego... no bo on pali już jakieś 9 lat a u dentysty to był mase czasu temu ponieważ boi się strasznie dentysty i chodzi tam jak już na prawdę musi :(

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zdecydowanie powinna Pani namówić partnera na bezpośrednią wizytę u lekarza. Proszę bowiem pamiętać, że nie ma takiej możliwości, by jakąkolwiek diagnozę postawić w ramach porady internetowej. Opisane objawy mogą mieć bowiem podłoże psychogenne (ze względu na fakt, że pojawiły się wraz z powrotem do pracy) jak i somatyczne (choroby płuc, krtani, tarczycy i wielu innych). W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się z lekarzem!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...