Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla 12-latka


Gość misiek01

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misiek01

Mam 12 lat i jestem chłopakiem. Moim problemem jest otyłość.
Ważę - 80 kg
Mierzę - 173 cm

Chciałbym czasem pójść na basen ale się wstydzę swojego brzucha oponek i grubych ud proszę o pomoc jak sobie z tym pomóc. Jest mi ciężko też ponieważ w szkole też jestem wyśmiewany. Moja aktywność fizyczna to tylko 4 godziny tygodniowo no i czasem rower. Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza

no to zmiast roweru zacznij więcej jeździć na rowerze, do tego chodź więcej na piechotę. Zrezygnuj ze słodyczy i fast foodów i bedzie dobrze. Po prostu musisz więcej chodzić i się ruszać to naprawdę Ci pomoże

Odnośnik do komentarza

Witam,
W Twoim wieku dieta odchudzająca nie jest wskazana, ponieważ rozwijasz się, rośniesz i ciągle potrzebujesz nowych dostaw składników pokarmowych. Dlatego też najlepszym wyjściem jest aktywność fizyczna. Im więcej będziesz się ruszał tym łatwiej stracisz zbędne kilogramy. Jeśli wstydzisz się chodzić na basen to może więcej jeździj na rowerze, ćwicz w domu lub zapisz się na pozalekcyjne zajęcia sportowe. Możesz też jeździć na rolkach czy biegać. To już wszystko zależy od ciebie i tego co chcesz robić. Ważne by jak najwięcej być w ruchu.
Ogranicz słodycze, fast foody, pizze i inne niezdrowe przekąski oraz napoje gazowane. Zastąp je warzywami i owocami. Do picia polecam wodę mineralną, zieloną herbatę lub domowe, niesłodkie kompoty.

Odnośnik do komentarza

Nie przejmuj się wzrostem :) W przyszłości będziesz mieć powodzenie u kobiet. Panie będą mogły swobodnie nosić przy Tobie buty na wysokim obcasie.

Ogólnie to pewnie jeszcze urośniesz. Jeśli jesteś dobry w jakimś sporcie, to proponowałabym Ci zapisać się na sks'y w szkole. Wysoki wzrost sprzyja grze np. w kosza! Jest to dodatkowy ruch, dzięki czemu spalisz zbędny tłuszczyk. Czy to działa? Znam jednego kolegę, który dzięki grze w kosza "wyrobił się". Najpierw był pulpecikiem. Teraz jest szczuplutkim, wysokim chłopakiem.
I tak jak pani Kamila napisała. Ogranicz słodycze i fast foody - to główna przyczyna przybierania na wadze. Na diety nie przechodź, rośniesz, więc nie możesz osłabiać organizmu.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość misiek010

Waga - 80
Wzrost - 174

Mam problem z dużym brzuchem i grubymi nogami, udami jak się tego pozbyć jaka dieta dla mnie ? Jestem chłoapkiem i mam 12 lat Pomocy

Jak wygląda wizyta u dietetyka ?
Trzeba się na niej rozbierać ? Bo trochę się wstydzę przed kimś a tym bardziej ze przy takiej wizycie musi być rodzic

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry ....

Mam 12 lat i mam na imię Dawid . Mam taki problem .. Tak mnie to męczy !! :(No to tak mam 155 wzrostu i wagę 53 kg .. Sprawdzałem na tym bmi i niby mam idealną wagę ciała ... Mam 22.9 bmi ... No i tak moim zdaniem mam dużżżży brzuch najprawdopodobniej po tacie ... Słyszałem też że jak jest ktoś z rodziców przy kości to że ja nie mogę być chudy .. Chciałbym schudnąć .. Mógłby ktoś mi pomóc ??? Aha i uczęszczam na piłkę nożną ....Prosił bym o parę punktów jakie bym mógł robić by schudnąć ..... :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...