Skocz do zawartości
Forum

Czerwone i swędzące plamy na penisie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam 21 lat. Od dłuższego okresu co jakiś czas ( raz na miesiąc, dwa albo i rzadziej) mam problemy z penisem. A mianowicie pod żołędziem wyskakują mi czerwone plamy, które występują też u trzonu żołędzia. Skóra z zaczerwieniami wygląda wtedy jakby była spuchnięta, staje się grubsza, nabrzmiała.
Schorzenie to wygląda tak, że najpierw czuje swędzenie penisa od wewnętrznej strony (napletka) po czym pojawiają się czerwone plamy pod żołędziem i u jego trzonu. Plamom tym towarzyszy niestety swędzenie. Nie swędzi non stop lecz bardzo często.
Od 3 lat współżyję z partnerką. Uprawiamy seks z zabezpieczeniem, bardzo rzadko bez. Po moich obserwacjach dolegliwości te na pewno nie występują po seksie bez zabezpieczenia więc raczej nie jest to z winy partnerki.
Nie jest to także jakieś uczulenie na lateks. Ostatnio seks uprawiałem ok 2 tyg temu, a dopiero wczoraj poczułem swędzenie, a dziś pojawiły się plamy.

Najbardziej zastanawiam się czy nie jest to jakieś uczulenie na SLS. Często kąpiąc się myję penisa jakimś płynem lub szamponem z sls i mam wrażenie, że może nieraz za słabo opłukam penisa i wtedy pojawiają sie te plamy. Niestety co do tego nie mam 100% pewności ale jest to prawdopodobne. Zauważyłem też, że od szamponu itp z sls po kąpieli zawsze swędzi mnie skóra więc może moje ciało nie akceptuje tej substancji.

Na temat tej dolegliwości to byłoby tyle. Dla ułatwienia dodaje zdjęcie ukazujące mój problem. Dodam, że niestety jestem posiadaczem grudek perlistych w sporej ilości ale póki co nie widzę potrzeby usunięcia ich. Mojej partnerce także to nie przeszkadza. Może postanowiłbym usunać jesli w Warszawie byłaby taka mozliwość.

http://zapodaj.net/a1142b2e0a0c5.jpg.html
Tak więc bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze jedno.
Mój żołądz jest dosyc wrazliwy na dotyk. Ani ja ani partnerka nie dotykamy go gdy napletek jest sciagniety. Sprawia mi to ból. Przez ostatnie dni napletek jakos dziwnie mi sie ukladal, ze czesc żoledzia byla na wierzchu i mial kontakt z bielizna co bylo malo przyjemne dla mnie. Moze to wlasnie dlatego wystapily te plamy ?
Po moich obserwacjach wlasnie po takich sytuacjach wystepuja te plamy.

Chyba, ze jest to jednak jakas grzybica lub cos innego...
bardzo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam,
Objawy mogą wskazywać na zakażenie drożdżakowe. By potwierdzić, że mamy do czynienia z drożdżycą, należy wykonać badanie mykologiczne (wymaz, ocena pod mikroskopem) i posiew. Przy dodatnim wyniku wskazane jest raczej leczenie ogólne (np. flukonazolem). Istotne jest, aby leczenie obejmowało oboje partnerów. Wskazana jest wizyta u lekarza, który w przypadku potwierdzenia rozpoznania ustali sposób i czas leczenia. Do mycia zalecałabym płyn/żel do higieny intymnej dla mężczyzn. SLS w przemyśle stosowany jest w środkach odtłuszczających, ma silnie wysuszające właściwości, może wywoływać podrażnienia. W nadmiarze związek ten często wywołuje także swędzenie, wysypki i uczulenia. Jeśli ma Pan wrażliwą skórę, do mycia ciała lepiej stosować emolienty, preparaty nawilżająco-natłuszczające.
Pozdrawiam,
Expert Lecz Paznokcie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...