Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić by wyrównać koloryt twarzy?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kompleks, że nie lubię się bez makijażu. Chociaż kiedy się opalę i nie widać wtedy tych wszystkich niedoskonałości, to jeszcze nie ma tragedii, ale mimo wszystko, tak jestem "uzależniona" od pomalowania się, że nie potrafię wyjść do sklepu bez makijażu - muszę chociaż przypudrować lekko twarz. Na codzień nie maluję się mocno, staram się tuszować niedoskonałości i podkreślić oczy. Mam jasna karnację, kiedyś chodziłam często na solarium, teraz rzadziej i twarzy już nie opalam, bo mam skłonność do naczynek. Moja cera mnie się nie podoba bo ma wiele niedoskonałości - a to piegi, a to jakieś nie wiem czy przebarwienia po solarium, czy może blizny po wyciskaniu jakiś krostek? i jeszcze małe naczynka mi zaczynają się pojawiać. Źle się z tym czuję, to uciążliwe dla mnie. Co można zrobić by cera miała wyrównany koloryt twarzy?

Odnośnik do komentarza

Tredowicz, dziękuję za ciekawą sugestię, myślę, że wypróbuję, tylko czy aby na pewno ten Dermotan ma także właściwości lecznicze bądź poprawiające kondycję skóry, czy jest to tylko substancja do tuszowania?
Ja nie mam bielactwa, tylko kiedyś nadużywałam opalania w solarium i przez to mam zmiany na skórze (szczególnie łydki - białe małe kropeczki), a jeśli chodzi o twarz to mam troszkę te naczynka, trochę piegów, trochę jakby zmian od słońca i małe blizny od wyciskania za młodemu krost, tak więc czy byłby on dla mnie odpowiedni również? bo widziałam, ze szczególnie osoby cierpiące na bielactwo go używają.

I jeszcze pytanie, dlaczego według Ciebie samoopalacz to zabójstwo dla skóry i kolorytu?

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrą metodą poprawiającą koloryt oraz fakturę skóry - jest regularne wykonywanie peelingów chemicznych. Wystarczy udać się do pobliskiego gabinetu kosmetycznego, gdzie kosmetolog oceni typ skóry i dobierze odpowiedni preparat. Zabiegi te cieszą się największą popularnością w okresie jesieni oraz wczesnej wiosny. W czasie trwania innych pór roku raczej się ich nie wykonuje ze względu na obecność silnego promieniowania UV.

Odnośnik do komentarza

annikaa
Ale peelingi chyba nie są dla wszytskich? Ja mam podobnie, ale mam wrażliwą skórę..

Obecnie można zaryzykować stwierdzenie, że peelingi chemiczne są dla każdego. Istnieją peelingi dla cer wrażliwych, atopowych, z trądzikiem różowatym, z tradzikiem pospolitym, z przebarwieniami, itd.

Oczywiście przed wykonaniem zabiegu kosmetolog bądź dermatolog ocenia typ skóry oraz nasilenie problemu. Następnie wyklucza się przeciwwskazania.

Odnośnik do komentarza
Gość hanka7222

Ręce mi opadają jak czytam niektóre komentarze :(( Myślę, że dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem będzie udać się do kliniki, która Ci doradzi co masz zrobić i jak żyć - dosłownie, równie z dietą i ćwiczeniami. Wszystko ma znaczenie. Wierzę w działanie karotenu i są tego efekty i dowody - widzę je po sobie. Jestem ze swojej doktor bardzo zadowolona, ciesze się całym serduchem, że na nią trafiłam.

Odnośnik do komentarza

Bardzo polecam Kwas hialuronowy jest składnikiem wielu kremów odmładzających. Jednak najczęściej wykorzystuje się go w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to zabieg, który polega na wystrzykiwaniu żelu do twarzy, który powoduję odmłodzenie.

______________________

[url=https://edumedical.pl/produkt/kwas-hialuronowy-podstawy-on-line] szkolenie kwas hialuronowy[/url]

Odnośnik do komentarza

Na przebarwienia polecam Ci laser frakcyjny :) Ja długo się męczyłam z przebarwieniami, stosowałam różne zabiegi u kosmetyczki, kosmetyki takie i owakie, ale efekty były niestety mizerne ? Sporo pieniędzy na to przeznaczyłam i bez skutku. Finalnie zdecydowałam się na laser, koleżanka mi poleciła klinikę Aestetic Clinic w Poznaniu i dra Rosińskiego. Leczenie zakończyło się sukcesem :) Żałuję, że od razu się nie zdecydowałam. 

Odnośnik do komentarza

Od siebie polecam jeszcze tonik z kwasem gilkolowym. Ma dobre działanie wyrównujące koloryt skóry.  Zmniejsza przebarwienia na cerze, sprawia, że skóra staje się bardziej gładka, bardziej delikatna. Mam skłonność do wyprysków, ale od czasu od kiedy stosuję ten tonik, cera prezentuje się o wiele lepiej.

Polecam zerknąć sobie do Cocolita https://www.cocolita.pl/toniki-z-kwasem-glikolowym , aktualnie jest tam spory wybór kosmetyków przeciwtrądzikowych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...