Skocz do zawartości
Forum

Połączenie krażków NuvaRing a zmiana terminu okresu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 1,5 roku regularnie stosuję NuvaRing-wg zaleceń (3 tygodnie noszenia, tydzień przerwy). 10 lipca br. czeka mnie operacja kolana. Przed nią (4-9 lipca) mam możliwość wyjazdu nad morze w jedynym dogodnym terminie tego roku. Niestety 3 lipca muszę wyjąć NuvaRing i czeka mnie miesiączka.Czy jest możliwość po wyjęciu starego krążka natychmiastowe założenie nowego i uniknięcie miesiązki? Czy jest to bezpieczne? Zastanawiam się też, czy może lepsze będzie wyjęcie krążka tydzień wcześniej, ale nie wiem czy wtedy miesiączka nastąpi tak jak zawsze - 2-3 dni po wyjęciu go... Czy ktoś miał podobną sytuację? Bardzo proszę o Wasze opinie, radę co mam zrobić? Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza

Witam!
W celu przesunięcia krwawienia powinna Pani użyć jeden krążek więcej, po czym zrobić 7 dniową przerwę. Takie postępowanie będzie jak najbardziej bezpieczne i nie wpłynie na skuteczność antykoncepcji. Zdecydowanie proszę jednak nie redukować ilości krążków do 2 - takie działanie może bowiem wpłynąć na skuteczność antykoncepcji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...