Skocz do zawartości
Forum

Uczulenie dziecka na rybę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Już od roku próbuję rozwikłać problem uczulenia mojego dziecka na rybę. Objawia się to atakami, które trwają godzinę, njapier wymiotuję wszystko, potem mdleje i cucimy ją. Jest cała sina i nie ma z nią kontaktu. Nie reaguję na to co się do niej mówi. Pierwszy raz przeżyliśmy to jak miała skończone pół roku i dostała zmielony obiadek z gotowanej ryby, ogólnie przeżyliśmy to już z 5 razy. Byliśmy 2 razy w szpitalu, żaden lekarz nie brał pod uwagę tego co do niech mówimy, bo te ataki były tylko po rybie. Badali ją na padaczkę i guza muzgu. Ale nic nie wykazało. Od pół roku nie daję jej wcale ryby, żadnej, proszę o porady. Czy robić jej testy na alergeny? I jakie to są. Bo szczerze nie chcę jej stresować już, źle to wszystko przechodzi.

Odnośnik do komentarza

Chciałam jeszcze dodać, że od pół roku jak nie dostaję ryby to nie było już ataku. Moim zdaniem jest to silne uczulenie. Czytając na innych forach to dzieci mają tylko wysypkę. A mi chodzi, o poradę bo chciałabym jak najlepiej dla swojego dziecka. I przykro mi jak my z mężem zajadamy rybki a ona patrzy i ma zawsze coś innego. Nawet tranu jej nie podaję bo się boję.

Odnośnik do komentarza

Jak sama zauważyłaś, lekarze nic nie wiedzą. Ty jako mama widzisz, że to jednak jest uczulenie na rybę, Jedynym rozwiązaniem jest nie dawać dziecku ryb. A wysypka nie jest jedyną reakcją alregiczną. Np. niektórzy ludzie po zjedzeniu orzeszka zaczynają się dusić, puchnąć. Jeśli chcesz być bardziej dociekliwa, może napisz do Centrum Zdrowia Dziecka, może tam udzielą Ci odpowiedzi.
Co do posiłków, może kup foremkę w kształcie rybki i wykrój z jej pomocą np pierś z kurczaka tak aby córka też miała "rybę".
Mam też pytanie, czy te 5 napadów było po spożyciu tego samego gatunku ryby?

Odnośnik do komentarza

Łosoś jest bardzo alergizującą rybą, jeśli dziecko jest uczuleniowcem należy sie wystrzegać łososia. Tak silna reakcja czasem występuje po spożyciu orzeszków arachidowch (juz ktoś o tym wspomniał), byc może alergen zawarty w rybie zadziałał tak mocno jak te z orzeszków. Podaje sie ryby morskie tj np dorsz.
Dziwi mnie tylko reakcja lekarzy. No chyba, że wykluczają choroby neurologiczne ale skoro ataki juz sie nie powtarzają...

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią objawy rzeczywiście są dość niepokojące i nie wyglądają tak jakby było to uczulenie na rybę. Skoro jednak choroby neurologiczne zostały wykluczone, dziecko miało objawy tylko po rybie, a aktualnie się to nie powtarza, najprawdopodobniej rzeczywiście jest to alergia. Zdecydowanie proszę zatem nie podawać dziecku ryby. Proszę także skonsultować się ze specjalistą alergologiem dziecięcym, który odpowie na pytanie czy wskazane jest wykonanie testów alergicznych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...