Skocz do zawartości
Forum

Kaloryczność pierników


Gość xxxxx23

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xxxxx23

witam !
mam 3 pytania
- ile kalorii ma serce z piernika to średnie które kupujemy na odpuście z napisem z lukru ten piernik jest twardy czy jest to duża bomba kaloryczna przysmak córki
- ile kalorii ma kogiel-mogiel z kakao lub kawą bo moja córka uwielbia to tak samo jak serca odpustowe
czy jak napijemy się od czasu do czasu{raz na 2 lub 3 miesiące lub więcej} zupy w proszku chodzi o barszczyku instant to stanie się coś złego

Odnośnik do komentarza

Witam,
Odnośnie odpustowych pierników ciężko określić ich kaloryczność nie znając ich masy a także składu. Jednakże kaloryczność pierników waha się od 340 kcal do 478 kcal w 100 g w zależności od składu.
Zaś kogel-mogiel z kakao w zależności od składu zawiera 440 kcal - 530 kcal. Kogel-mogel z kawą powinien mieć mniej kalorii, gdyż sama kawa ( bez cukru) nie jest kaloryczna.
Zupki błyskawiczne spożywane niezbyt często nie powinny wpłynąć negatywnie na zdrowie. Jednak zbyt częste ich jedzenie może doprowadzić do poważnych chorób. Ogólnie nie są one zalecane dzieciom, dlatego też radziłabym ich ograniczenie.

Odnośnik do komentarza
Gość Brawurka

kogel mogel też do takich niskokalorycznych nie należy. Ja osobiście nie przepadam za nim chyba że z alko w postaci ajerkoniaku :D a tak sam to nie bardzo, po za tym nie odważyłabym sie pić czegoś z surowych jajek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...