Skocz do zawartości
Forum

Jak usunąć przedziałek na grzywce?


Gość Nie bo nie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nie bo nie

Cześć,
Ostatnio postanowiłam sobie zrobić grzywkę, ale nie taką z czubka głowy tylko normalną. I wszystko byłoby pięknie gdyby nie to że dzieli mi się ona na dwie części tak jak leci przedziałek. Głupio to wyglada. Jak mogę to zmienić żeby grzywka była cała równa i się nie dziliła

Odnośnik do komentarza

Włosy układają się w ten sposób, ze względu na wcześniejszą fryzurę, którą być może nosiłaś nawet kilka lat. Z czasem włosy będą układać się inaczej. Do tego czasu dobrze by było, abyś wilgotne włosy suszyła i modelowała używając dużą, okrągłą szczotkę. Możesz dodatkowo zastosować jakiś preparat utrwalający, np. piankę.

Odnośnik do komentarza
Gość Bartek ten nick

Długo nosiłem spięte włosy z tyłu, jednocześnie z przedziałkiem na środku, ale tak z całej siły że aż mnie głowa bolała, po bokach zwłaszcza i tak przez parę lat. Teraz jest przedziałek i kręcą się na bokach. Minęło już 9 lat i to samo. Wcześniej włosy były idealnie proste. Fryzjerka się ze mną kłóci że nie możliwe że miałem kiedykolwiek proste włosy w tych miejscach, ale dobrze pamiętam. Na zdjęciach są proste! Czy skóra mogła się naciągnąć i teraz się te włosy kręcą? Kto ma rację?

Odnośnik do komentarza

~Bartek ten nick
Długo nosiłem spięte włosy z tyłu, jednocześnie z przedziałkiem na środku, ale tak z całej siły że aż mnie głowa bolała, po bokach zwłaszcza i tak przez parę lat. Teraz jest przedziałek i kręcą się na bokach. Minęło już 9 lat i to samo. Wcześniej włosy były idealnie proste. Fryzjerka się ze mną kłóci że nie możliwe że miałem kiedykolwiek proste włosy w tych miejscach, ale dobrze pamiętam. Na zdjęciach są proste! Czy skóra mogła się naciągnąć i teraz się te włosy kręcą? Kto ma rację?

Typ włosów (proste, kręcone, falowane) jest zależny od wiązań siarczkowych obecnych w ich wnętrzu, które łączą łańcuchy keratynowe. Ułożenie tych wiązań można zmienić na długi okres za pomocą trwałej ondulacji. W innych przypadkach nie ma możliwości zmiany typu włosów na tak długi okres. Zmiana wyglądu może być jednak związane z uszkodzeniem struktury włosa lub ze zmianą fryzury. Czy włosy zostały ścięte na krótko?

Odnośnik do komentarza
Gość Bartek ten nick

kosmetolog Joanna Hirszler
Czy włosy zostały ścięte na krótko?

Tak, na krótko. Pamiętam jak kiedyś były zapuszczane, to miałem problem żeby zrobić przedziałek, a teraz jest odwrotnie. Jak od linijki. Tak były czesane i spinane przez wiele lat.

Odnośnik do komentarza

~Bartek ten nick
kosmetolog Joanna Hirszler
Czy włosy zostały ścięte na krótko?

Tak, na krótko. Pamiętam jak kiedyś były zapuszczane, to miałem problem żeby zrobić przedziałek, a teraz jest odwrotnie. Jak od linijki. Tak były czesane i spinane przez wiele lat.

Myślę, że w przeciągu kilku-kilkunastu tygodni włosy powinny już zacząć się inaczej układać ;). Trzeba przeczekać ten pierwszy okres, bo jeśli przez kilka lat czesaliśmy się w jeden sposób to taki układ włosów zwyczajnie się utrwalił. Środki stylizujące będą tu najbardziej skuteczne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...