Skocz do zawartości
Forum

Silny ból pleców, mrowienie rąk i osłabienie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 35lat jestem facetem 5 miesięcy temu podczas rozładowywania kontenera poczułem że coś strzeliło mi w plecach a dokładnie w odcinku lędźwiowym nad miednicą(nie potrafię dokładniej wytłumaczyć)poszedłem do domu a po paru dniach do lekarza bo miałem ból za każdym poruszeniem się jak by ktoś ciął mnie na pół,dostałem tramadol przeciwbólowo i tydzień zwolnienia(mieszkam w Anglii)po tygodniu nic nie pomagało więc dostałem dalsze zwolnienie i dalsze środki przeciwbólowe gdzie oczekiwałem 3 miesiące na wizytę u specjalisty ortopedy,międzyczasie skierowano mnie na fizykoterapię gdzie pan zapytał gdzie boli jak boli i dał mi książeczkę ćwicz w domu za 2 tygodnie do kontroli na kontroli okazało się że dalej boli więc doczekałem się ortopedy który stuknął mnie młoteczkiem w kolana sprawdził łaskotki na stopach i stwierdził że to ból mięśniowy(żadnego RTG,TK czy innego badania)kontynuacja tabletek przeciwbólowych i do pracy a jeszcze powiedział mi tak*...ludzie myślą że jak boli to jest źle a to nie jest źle to jest ok...*a i jestem za wyskoki a wszyscy wysocy ludzie mają problemy z plecami.
Musiałem zmienić pracę bo wiadomo tam gdzie pracowałem już mnie za bardzo nie chcieli teraz pracuję od tygodnia dosyć ciężko fizycznie na złomnicy(czekam na zezwolenie firmy na transport a wtedy będę jeździł ciężarówką)muszę się często schylać podnosić różne przedmioty itd i jest coraz to gorzej bolą mnie plecy bardzo do tego stopnia że nie potrafię rano wstać z łózka,mało tego ból mi promieniuje przez biodra do uda z obu stron oraz idzie w górę pleców,do tego mam coraz mniej siły w rękach czuję bardzo często w ciągu dnia bardzo silne mrowienie w dłoniach,ból w dłoniach i to taki jak bym miał obrzęk dłoni bo nie potrafię ścisnąć ich w pięść(czuje bardzo silny ból)nawet jak jem obiad to nie potrafię przez chwilę utrzymać łyżki czy widelca w dłoni bo czuję silne mrowienie muszę odłożyć sztućce i potrzepać ręką albo stukać dłonią o stół to na chwile pomaga,a dziś jak poszedłem na zakupy miałem 2 siatki takie po 7-8 kilo(dla mnie to żaden ciężar potrafię(potrafiłem po 50 kg nosić)nie potrafiłem donieść tych zakupów do domu jakieś 1,5km musiałem co chwilę robić przerwę bo nie mogłem utrzymać siatek w rękach cały czas mi dłonie mrowiły i cierpły a do tego idąc słyszałem trzeszczenie w szyi(w kręgosłupie)nawet teraz jak piszę siedząc na krześle czuje ból w plecach i muszę co jakiś czas robić przerwy bo mam mrowienie w dłoniach.Pytanie jest takie czy to jest objaw uszkodzenia kręgosłupa czy nie,oraz co z tym robić,ja rozumiem powinna być wizyta u lekarza rtg kręgosłupa i konsultacja z ortopedą,ale w warunkach angielskich to lekarz pierwszego kontaktu rozdaje na lewo i prawo paracetamol na wszystko a nic innego nie potrafi,dlatego proszę mi napinać co to może być i czy mam załatwić sobie wizytę na weekend w Polsce u specjalisty gdzie mi zrobią badania i postawią jakąś diagnozę,bo już o wiecznym osłabieniu,zmęczeniu od rana nie wspomnę
Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Gość Mała__MI

Koniecznie do lekarza!!! Takie óle, drętwienia, mrowienia mogą pochodzi od uszkodzonego kręgosłupa, może masz nacisk na jakiegoś nerwa, albo coś z kręgami to trzeba koniecznie przebadać bo jak sam widzisz dalej tak nie pociągniesz

Odnośnik do komentarza
Gość Mała__MI

to czym predzej idź do lekarza, możesz iść nawet do tego w UK tylko nie daj się zbyć, powiedzże to się pogłęnia że jest tak źle że musiałeś z pracy zrezygnować, walcz o swoje. A jak isę nie udas to natychmiast do lekarzA

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...