Skocz do zawartości
Forum

Bieganie po złamaniu nogi


Gość olentaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość olentaaa

Witam wszystkich,
zbliża sie wiosna, trzeba poćwiczyć przez założeniem kostiumu :) Dlatego mam pytanie... 5 lat temu złamałam poważnie nogę, piszczel, strzałkę, było kupę odłamków itp, noga nie zrastała mi sie 1.5 roku, 2 lata chodziłam o kulach. Żeby zakończyć moje przygody lekarz zespolił mi kość płytką, nie pamiętam jak to się profesjonalnie nazywa, no ale płytka ma z 20 cm (przynajmniej tyle ma blizna) no i mam kilka śrub w środku. Lekarz powiedział, że oczywiście mogę biegać. Tylko że własnie nie do końca. Czasem jak chodzę dopada mnie mega ból, jakby mi się mięśnie 'zahaczały' o te śruby w środku ;/ Więc jak tylko próbuje np biegać w miejscu, po paru chwilach, albo po zakończeniu aktywności ból jest straszny. czy jest szansa że to kiedyś minie? czy istnieja jakies ćwiczenia, które pozwoliłyby mi powoli przyzwyczajać nogę do biegu?

dziękuję bardzo za wskazówki!

Odnośnik do komentarza

Witam!
W pierwszej kolejności powinna Pani udać się do poradni ortopedycznej w celu wykluczenia nieprawidłowości w obrębie dawnego złamania jako przyczyny bólu. Jeśli nie będzie przeszkód do uprawiania sportu to należy stopniowo dostosowywać obciążenie w zależności od występowania dolegliwości bólowych. Jeśli ból nie ustąpi to konieczne będzie znalezienie sportu, który nie będzie obciążał kończyny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...