Skocz do zawartości
Forum

Sklerotyczna i wydłużona aorta


Gość hl...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam wczoraj u lekarza pierwszego kontaktu i stwierdził u mnie zapalenie płuc,skierował na RTG-zdjęcie klatki piersiowej ,oto wynik : nieznaczne zagęszczenia w polu dolnym płuca prawego,sylwetka serca lewokomorowa, aorta wydłużona sklerotyczna, poszerzone cienie wnęk .Od dłuższego czasu drentwieją mi ręce ,nogi mam zawroty iszumy w głowie ,czy te zmiany mogą mieć związek z tym wynikiem . pozdrawiam Halina

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podany wynik RTG potwierdza zapalenie płuc stwierdzone przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Zmiany, które zostały stwierdzono dodatkowo, tj. lewokomorowe powiększenie sylwetki serca - może świadczyć o początku niewydolności serca. Dlatego też wskazane jest, by wykonała Pani ECHO serca. Wydłużona, sklerotyczna aorta to zmiany spowodowane miażdżycą.
A propos Pani objawów, to teoretycznie mogą mieć one związek ze zmianami w układzie krążenia. Bardziej prawdopodobne wydaje się jednak, że zmiany te są wynikiem choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa szyjnego. Wskazana jest jednak dokładniejsza diagnostyka, tj. RTG kręgosłupa szyjnego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...