Skocz do zawartości
Forum

Jak złagodzić objawy refluksu?


Rekomendowane odpowiedzi

[b]Witam. mam problem. byłam u lekarza okazało się że mam refluks. nie mogę jeść na noc ani pić. Często odczuwam pieczenie i kłucie w klatce piersiowej. Jest to bardzo dokuczliwe , często tak mam przez kilka godzin. Nic mi nie pomaga na to ani tabletki na refluks ani woda. Co zrobić żeby nie piekło i żeby złagodzić pieczenie???

Odnośnik do komentarza

Mam dokładnie ten sam problem(od ponad 2 lat). Na początku faszerowałam sie tabletkami przeciwbólowymi ale nic to nie dawało teraz staram się jak tylko czuję lekkie kłucie położyć(pozycja póleżąca bo dochodzi ból pleców jak się kładę) i staram się tak poleżeć w bezruchu z pół godzinki. Jak zaczyna boleć bardziej-cóż zmuszam sie do wymiotów-wtedy zawsze przechodzi. Staraj się późno nie jeść, ograniczyć pieczone, słodkie a problem powinien się zminimalizować

Odnośnik do komentarza

Przykro mi to powiedzieć, ale medycyna konwencjonalna co najwyżej łagodzi objawy refluksu. Moja przyjaciółka całkowicie wyleczyła się z tej przykrej dolegliwości dzięki chińskiej medycynie tradycyjnej- ziołom. Jej lekarzem prowadzącym w Krakowie jest dr n. med.Wiesław Nowak. Proszę poszukać o nim informacji w internecie.

Odnośnik do komentarza
Gość Karrrrina

Też ię z tym borykam. Najważniejsze, żeby nie jeść na noc oraz unikać nabiału, ostrych przypraw, słodkości i kawy (tak, wiem, mało zostaje..). Z leków, które mi pomagają to debridat i galospa.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie napisała Pani jakie konkretnie tabletki Pani stosowała, bo jeśli rzeczywiście jest to refluks to zdecydowanie powinny pomóc. Warto także pamiętać, że leczenie refluksu to nie tylko farmakoterapia, ale także modyfikacja stylu życia, a w tym:
- normalizacja masy ciała,
- spożywanie często posiłków o małej objętości (5-6 w ciągu dnia),
- zaprzestanie palenia papierosów,
- zaprzestanie picia alkoholu,
- przyjmowanie właściwej pozycji w czasie odpoczynku i snu, tj. uniesienie wezgłowia łóżka o 15–20 cm,
- unikanie pozycji leżącej bezpośrednio po posiłkach,
- unikanie poposiłkowej aktywności fizycznej,
- unikanie produktów i potraw tłustych, smażonych, ciężkostrawnych, pikantnych, cebuli, pomidorów oraz przetworów pomidorowych, cytrusów i soków z tych owoców, czekolady i innych wyrobów czekoladowych, kawy, mięty oraz napojów gazowanych.
Działania wymienione powyżej powinny przynieść pozytywne efekty, tj. zniesienie objawów refluksu. Gdyby się tak jednak nie stało konieczne będzie zintensyfikowanie farmakoterapii.

Odnośnik do komentarza

Witam. CChoruję na refluks od ponad roku. Na dzień dzisiejszy na szczęście w miarę go opanowałam i pozwala mi jako-tako żyć, ale z ipp niestety nie mogę się rozstać :(
Bardzo dokucza mi spanie na podwyższeniu, muszę spać prawie na siedząco, inaczej po kilkunastu minutach leżenia bierze mnie na wymioty i tak do rana. Przez to mam problemy z kręgosłupem, a od kręgosłupa z nogami, czy też tak macie? Może macie opanowany jakiś sposób, jak ułożyć się, żeby plecy tak strasznie nie bolały?
I zapraszam na bloga smacznyrefluks. blogspot. com z przepisami dla refluksowców, czyli dla nas :) Póki co jest jeden, pierwszy wpis, ale będzie więcej :)
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Sok z ogórkow, siemię lniane, kurkuma. mi to pomaga, chociaż o tym, że mam refluks wiem od niedawna. lekarz podejrzewał u mnie wrzody i skierował na gastroskopię. wykonałam ją w będzińskim intermedzie. okazało się, że mam refluks. odkąd zmieniłam dietę zaczynam odczuwać coraz gorszy dyskomfort i kłucie w żołądku

Odnośnik do komentarza
Gość Grażyna Osewska

Witam Państwa.
Też to kiedyś miałam. Ale poradziłam sobie z refluksem radykalnie zmieniając dietę. Jem dużo owoców i warzyw. Wszystkie wędliny robię sama, bo to głównie w nich leży problem a ściślej mówiąc w przyprawach. Te wszystkie dodatki E... coś tam, benzoesan sodu itp. Nigdy nie używam gotowych przypraw takich jak : Kucharek, Podrawka ,Knor, itp. Nie jem serków homogenizowanych ani produktów wysoko przetworzonych. W miarę potrzeby przygotowuję sama i już zapomniałam jak to jest mieć refluks. Trzeba także uważać na chleb. Może być również chemiczny.Proszek do pieczenia ciast także może wywołać refluks.
Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...