Skocz do zawartości
Forum

Szansa na urodzenie zdrowego dziecka po kilku poronieniach


Gość Smutna28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mój problem polega na tym że bardzo chce mieć dziecko,mój partner również. Staramy się 2 lata,i w tym okresie już dwa razy poroniłam,pierwszy raz w 10tg ciąży i drugi raz w 16 tyg ciąży. tak jak napisałam bardzo chce mieć dziecko ale boje sie po raz kolejny przez to przechodzic.Prosiłam swojego lekarza o skierowania na jakieś badania jednak on twierdzi że dopiero po trzecim poronieniu może wysłać mnie na badania.Moje pytanie brzmi,czy któraś z Was po kilku poronieniacccch urodziła zdrowe dziecko,czy jest jakaś szansa dla mnie bo już trace nadzieje i jakie badania powinnam zrobić? Bardzo prosze o pomoc:(

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zdecydowanie ma Pani szansę urodzić zdrowe dziecko. O to nie powinna się Pani niepokoić. Uważam jednak, że nie warto czekać na trzecie poronienie by wykonać wszystkie konieczne badania. Wyniki badań pozwolą bowiem zaplanować kolejną ciążę i jeśli będzie to niezbędne, włączyć właściwą farmakoterapię, która umożliwi donoszenie ciąży. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą ginekologiem i porozmawiać z nim o możliwości wykonania badań już teraz.

Odnośnik do komentarza

Pani Doktor ma rację. Ja po dwóch poronieniach, zdecydowałam zrobić wszystkie badanie pod tym kątem i okazało się, że miałam hiperprolaktynemię, która uniemożliwiała utrzymanie się ciąży. Po leczeniu zaszłam od razu w ciąże i urodziłam zdrową córeczkę. Ale mój partner też musiał się trochę podleczyć pod kątem poprawy jakości spermy.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...