Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie tabletek antykoncepcyjnych.


Gość alessandra25

Rekomendowane odpowiedzi

Biorę tabletki Yaz. Zapomniałam wziąć 23-ej tabletki w ciągu około 24 godzin i zażyłam ją z tabletką 24-ą. Czy dzisiaj powinnam przejść do kolejnego blistra, czy mogę przyjąć jeszcze 4 tabetki placebo, aby pojawił się okres?

Odnośnik do komentarza
Gość rozallka_aa

Ja z własnego doświadczenia mogę Wam napisać, że obawiałam się reakcji ludzi na przyklejony plaster. Ginekolog przepisała mi lisvy - to chyba najcieńsze i najmniejsze plastry dostępne na rynku. Przykleiłam na ramię i przez parę pierwszych tygodni stosowania nawet mój chłopak go nie zauważał :D Także mogę śmiało powiedzieć, że są praktycznie niewidoczne :)

Odnośnik do komentarza
Gość nieziemska_99

Skoro Wasi mężczyźni ich nie zauważają to chyba się na nie skusze. Mnie osobiście plastry nie przeszkadzają czy są bardzo widoczne czy mało ale mam ludzi w swoim otoczeniu którzy nie uznają tej metody i bardzo krzywo się na nią patrzą, a tak mały, niewidoczny plasterek załatwia sprawę.

Odnośnik do komentarza
Gość kokoskova

wiesz chciałam nawiązać do tego, że tatuaże są dużo bardziej widoczne i jakoś nikt nie komentuje ich aż tak. kiedyś byłam świadkiem nieprzyjemnej wymiany zdań na temat właśnie plastrów pokazywania całemu światu, że uprawia się seks...

Odnośnik do komentarza

Witam, mam problem - jestem po 7 dniowej przerwie w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych (Atywia). Wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę z nowego opakowania (pon), jestem od dzisiaj na wyjeździe i zapomniałam tabletek. Wrócę w piątek więc będę miała 3 pominięte tabletki. Co powinnam zrobić? Zaraz po powrocie wziąć zaległe 3 tabletki i 4 o stałej porze? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Ania

Odnośnik do komentarza
Gość anulkaa85

w ulotce masz na pewno wszystko wyjaśnione co kiedy nie weźmiesz tabletki (z tego co pamiętam mowa jest o jednej, ale zależy to od tego w jakim dniu cyklu jesteś). niestety nie pomogę bo stosuję teraz plastry i do końca już nie pamiętam, ale wydaje mi się, że będziesz musiała poczekać na nowy cykl i stosować dodatkową metodę

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam jeden problem. W trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych w 3 tydoniu zapomniałam wziąć 16 tabletki. Przypniałam sobie po 24 godzinach kiedy miałam wziąć kolejna. Wzięłam 2 naraz tak jak jest w ulotce i nie zrobie przerwy tylko rozpoczne nowe opakowanie. Dobrze robie? Jeszcze 4 godziny przed tym jak powinnam wziąć zapomnianą tabletkę odbyłam stosunek zakończony w środku. Czy jest duże ryzyko zajścia w ciążę?

Odnośnik do komentarza
Gość Karolinaaaak

Witam.
We wtorek, w 3tyg brania tabletek zapomniałam o tabletce, zorientowałam się w środę w porze brania kolejnej. Wzięłam dwie, z mała przerwą. Następne tabletki brałam jak należy. W sobotę (wczoraj) była ostatnia tabletka z blistra. Dzisiaj doszło do stosunku, jednak partner nie skończył w środku. Czy mam powody do obaw? Dodam, że tabletki biorę od ponad roku.
I jeszcze jedno pytanie: czy po 7-dniowej przerwie, kolejnym blistrze i kolejnej przerwie już wszystko na pewno będzie w normie jeśli chodzi o ochronę? Ponieważ czytałam, że w takich wypadkach należy stosować dodatkową ochronę do zakończenia kolejnego blistra.

Odnośnik do komentarza

W czerwca bylam 2 tygodnie w Hiszpanii. Podczas pobytu w Hiszpani codziennie z chlopakiem sie piescilismy (na wzajem sie masturbowalismy oraz uprawialismy sex oralny). Pewnego dnia uprawialismy sex z prezerwatywa, prezerwatywa byla cala a moj chlopak skonczyl na zewnatrz w prezerwatywie (wedlug moich obliczen byl to juz dzien bezplodny). Miesiaczke mialam dostac 14 czerwa, teraz jest 20czerwca i miesiaczki jak nie bylo tak nie ma. Jest tylko bialy sluz. Nic mnie nie boli a to dziwme bo zawsze przed miesiaczka bolaly mnie piersi brzuch i plecy.
Bardzo prosze o jakas rade. Czy to moze byc ciaza?? Jestem bardzo zestresowana mam 19 lat i nie chciala bym chrzanic sobie teraz zycia przed studiami.

Odnośnik do komentarza
Gość liliankaaa

Trudno powiedzieć proponuje wykonać test i zastanowić się nad zmianą antykoncepcji na bezpieczniejszą. W sumie skoro byłaś na wakacjach to zmiana klimatu, strefy czasowej, podróż mogą mieć na to wszystko wpływ.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...