Skocz do zawartości
Forum

Terapia antyhazardowa


Gość limonka36

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani! Podzielcie się swoimi doświadczeniami - potrzebuję rozmowy z osobami, które grały, chodzą na terapię i trwają w abstynencji hazardowej. Próbuje zrozumieć psychikę hazardzisty - a tym samym by może uratować swój związek.
Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza

W mojej rodzinie hazardzisty na szczęście nie było i nie ma i mam nadzieję, że nie będzie, ale znam kogoś, kto jest mi bliski i kogo rodzina zmagała się z tym problemem. Wiele osób uważa, że jest to błaha sprawa, że po prostu trzeba kogoś zamknąć w domu i ty.e Ale to nie prawda. To uzaleznienie takie samo jak uzaleznienie od alkoholu czy narkotyków a każde uzaleznienie jest chorobą i wymaga leczenia. Najlepiej gdyby było to leczenie u psychologa lub psychiatry jeśli jest to silne uzaleznienie i sama psychoterapia nie pomaga albo chory nie chce się leczyć, wówczas warto skorzystac z leczenia szpitalnego. Ważne, aby dac choremu czas na leczenie, nie wymagaj aby za miesiąc był zdrowy i wolny to moz etrwac miesiac a moze trwac pół roku i co najwazniejsze - unikajcie juz zawsze hazardu bo wystarczy 1 gra i powrót choroby murowany. Podobnie jak z alkoholem u alkoholika. Po terapii - abstynencja. I tak samo przy hazardzie.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...