Skocz do zawartości
Forum

Prawidłowe odżywianie


Gość ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Moje pytanie dotyczy prawidłowego odzywiania. Wiem, że powinno się jeść co 3-4 godziny. Słyszałam też teorię, że należy jeść wtedy, gdy czuje się głód.
Czy jeśli przychodzi czas kolejnego posiłku i nie jest się głodnym, to należy coś mimo wszystko zjeść?

Odnośnik do komentarza
Gość olaaaaaaaaaaa

Hej wydaje mi się, że odpowiedz na twoje pytanie jest taka:
znasz zasadę jedzenia do 19.00 prawda?
No właśnie i jeśli wtedy nie chce Ci się jeść to lepiej hmmm poczekaj ze 30 min i coś zjedz nawet jesli nawet wtedy nie bardzo będzie Ci się chciało . Nie czekaj aż zgłodniejesz o np.22.00 bo wtedy zjesz dużo więcej, a jedzenie o tej godz. nie jest dobre dla przemiany materiii i zdrowia. Mam nadzieję , że pomogłam

Odnośnik do komentarza

Taką teraz modną metodą jest jedzenie co 3 godziny (5 posiłków dziennie). Ostatni posiłek przed 18. Picie dużo wody od 1-1,5 litra dziennie. I ruch. Taka zwyczajna metoda na odchudzanie. Co do jedzenia to małe ilości wszystkiego. Czyli wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Moja rada jest taka: Skuteczne i zdrowe odchudzanie tylko objęte pod opieką dobrego dietetyka. Na internecie to różne teorię są i metody. Większość jest błędna i głupia. Nie szukaj tutaj odpowiedzi na swoje pytania, bo nabawisz się jojo, nie doboru jakiś składników odżywczych itd. Polecam szczerze dietetyka. I tyle w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza

Witaj!

trzymanie się sztywnych "ram czasowych" na siłę nie jest dobre. Warto jednak rozbić dzienną rację pokarmową na 4-5 posiłków i dostosować to do swojego trybu życia. Ostatni posiłek o 18 - TO MIT. Ostatni posiłek powinno spożywać się 2-3h przed snem. Czyli jeśli chodzisz późno spać, np o 23:00, to ostatni posiłek możesz śmiało spożyć o godzinie 20:00! Ważne jest również aby regularnie spożywać te posiłki, o w miarę tych samych porach - godzinach. Jeśli nie czujesz się głodna, nie cierpisz na niską masę ciała czy inne schorzenia - nie musisz jeść na siłę ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...