Skocz do zawartości
Forum

Ściąganie napletka u dziecka


Gość Aggatha

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem mamą 4 miesięcznego Kubusia. Dowiedziałam sie, że powinnam mu ściągać napetek aby nie przyrósł. Czy to prawda? Jeśli tak, to jak często to robić i kiedy zrobić to po raz pierwszy? Nie ukrywam, że bardzo mnie to krępuje.

Odnośnik do komentarza
Gość monisia599

Mój mały ma pół roku i broń boże nie działam nic przy jego napletku. Możesz mu tylko narobić krzywdy. Po prostu podczas kąpieli dbaj o higinę. Wystarczy że go przemyjesz potem solą fizjologiczną. Na ściąganie napletka masz czas nawet do 3 roku życia dzieciaczka.

Odnośnik do komentarza

A ja się nie zgodzę monisia właśnie należy pomału podczas każdej kąpieli ściągać napletek. Ja też bałam się ściągać i skończyło się na chirurgicznym ściąganiu i chociaż miał półtora roku to była trauma dla mnie i dla niego i nie wyobrażam sobie żeby taki zabieg robić np trzylatkowi bo takie dziecko już wszystko rozumie wszystko pamięta także jak najbardziej odciągaj ten napletek póki synek mały nie masz czym się krępować

Odnośnik do komentarza

Mnie położna na pierwszej wizycie mówiła, zeby jednak ten napletek odciągac. Robiliśmy to po kąpieli, jak skórka sie nawilżyła i była bardziej elastyczna. Już na przewijaku przemywalam siusiaczka letnią, przegotowaną wodą lub solą fizjologiczną (tak jak buźke). Nic na siłe, tylko tyle i sie udało odciągnąć i zmyć mastkę.

Odnośnik do komentarza

Mój syn w wieku 1.5 roku dostał zapalenia napletka właśnie przez to że wcześniej nic nie ruszałam. To było po prostu straszne dla niego płukanie siusiaka w szpitalu później okłady po wyleczeniu i wizycie u chirurga przy kąpieli musiałam mu delikatnie odciągać napletek ponieważ zapalenie by co chwile wracało. Jednak nie udało mi się samej go oderwać musieliśmy iść na zabieg później co 2 dni jeździliśmy na kontrole czy nie wdało się zakażenie i infekcja, to było straszne przeżycie dla mojego syna i dla nas bał się później myć nawet po zagojeniu gdzie chirurg mówił że już go nie powinno boleć, teraz ma 3 lata i uczę go samego myć pisiaka :) i sie przy tym brzdąc smieje:) ale dopiero od jakiś 6 miesięcy daje sobie to zrobić bez płaczu.Ja nawet nie umiałam go myć robił to mój mąż przez długi czas. Wiec chyba lepiej zapobiegać niż później leczyć tak jak w naszym przypadku,

Odnośnik do komentarza

Witam!
Tak naprawdę trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, ponieważ eksperci z dziedziny pediatrii mają podzielone zdania na ten temat. Uwzględniając jednak wiele opinii specjalistów, algorytm postępowania obejmuje:
- do ukończenia pierwszego roku życia nie należy odsuwać napletka - wystarczy codzienna kąpiel, obmywanie prącia z zewnątrz oraz profilaktyka zakażeń napletka i dróg moczowych.
- po ukończeniu 1 roku życia - co 2-3 miesiące w czasie kąpieli należy spróbować ściągnąć napletek - należy jednak robić to bardzo delikatnie.
- jeśli do ukończenia 3 roku życia zsunięcie napletka się nie powiedzie, należy skonsultować się ze specjalistą urologiem lub chirurgiem dziecięcym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...