Skocz do zawartości
Forum

Ucisk pod żebrami u alkoholika


Gość trycek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam na imię Paweł mam 28 lat i jestem alkoholikiem, uczęszczam na terapię, mój problem wyglądam następująco od jakiś 3 miesięcy czuję ucisk pod prawym żebrem, wcześniej był to kłujący ból myślę że to wątroba bądź pęcherzyk żółciowy ale bardziej obstawiam wątrobę ze względów picia , choruję na nadciśnienie tętnicze (wcześniej leczone, obecnie nie ze względu na nowe silniejsze leki a za razem wiele droższe leki), teraz czuję swędzenie w okolicach odbytu i widzę tam zgrubienie to chyba hemoroidy co mi jest, co to może być? Zaznaczam że często po zjedzeniu np makaronu czy też czegoś ostrzejszego lecę od razu do toalety bo mam biegunkę, jak zjem coś tłustrzego też zaraz tam ląduję ogólnie coraz więcej rzeczy zaczyna mi szkodzić. Mocz koloru ciemno żółtego, stolce ciemne (smoliste). Brzuch wielkości dużej tak na 4 a 5 miesiąc ciąży wg położnej a zaznaczam że jestem facetem:) Do tego wzdęcia czesto po zjedzeniu, np teraz przez całe święta narzekałem na wzdęcia...Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Cześć.
Podejrzewam, że są to. Problemy z wątrobą. Może to być marskość wątroby chociaż nie wydaje mi się, że w skutek nadużywania alkoholu. Koniecznie idż do lekarza i poproś o skierowanie na badanie krwi na nosicielstwo wirusa C wątroby lub idż prywatnie, to zaledwie 30 pln. Nie rozpoznany wirus C w początkowej fazie nie daje objawów. gdy już daje to są one podobne do opisanych przez Ciebie. wydaje mi się, że powodów może być kilka. Hemoroidy u osoby która piła alkohol to norma.
Na początek, zmodyfikuj dietę. Przerzuć się na gotowane produkty, okresowo odstaw owoce. Dobrze by było nie palić. Kup Espumisan i osłonowo Essentiale Forte.
Napisz jak długo utrzymujesz abstynencje. Ważne abyś w tym wytrwał.
Napisz coś.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Ronem, idź do lekarza niech da ci skierowanie do specjalisty i na badania. smoliste stolce, może być spowodowane dietą lub krwią, zazwyczaj z żołądka lub przełyku. duży brzuch - cieżko określić, jeśli nie przytyłeś może być to spowodowane powiększoną wątrobą bądź wodobrzuszem, które często występuje po zaprzestaniu spożywania dużych ilości alkoholu. ważne jest ile piłeś i kiedy przestałeś idź do lekarza niech ci zrobi usg.

Odnośnik do komentarza

Istnieją inne czynniki powodujące marskość. Alkohol oddziałuje w niewielkim stopniu vide liczne sekcje zwłok alkoholików u których brak zmian w obrębie watroby.
Wracajac do tematu - alkohol niszczy wiele narzadow wewnetrznych zoladek, trzustka, jelita... Tak jak ktos wczesniej wspomnial - czas na wizyte u specjalisty i szukanie przyczyn - oczywiscie w wywiadzie prosze podac swoje alkoholowa aktywnosc. Leczenie sie samemu medykamentami moze tylko pogorszyc stan niedomaggajacego narzadu i sprawe.

Odnośnik do komentarza

Witam! 16 stycznia mam zaplanowaną wizytę u lekarza poproszę o morfologię z próbami wątrobowymi i o skierowanie na usg. Nie piję nic od 4 miesięcy, w tych 1 miesiącach miałem jedną wpadkę.

Co do jedzenia śniadań wogóle nie jadam, na obiad to co mi wpadnie w ręce ze względu na moją prace, a na kolację kanapki z chleba razowego z masłem i wędliną typy np sopocka lub ogonówka:) Pracuję w pizzeri i jadam tam jakieś frytki, skrzydełka z kurczaka z frytury, czasem pizze i pieczywo czosnkowe. Co do owoców to nie jadam bo nie lubię ich.

Odnośnik do komentarza

Witaj, absolutnie pamiętaj aby zrobić test na HCV. Lekarz na pewno Ci da. Po za tym w okresie diety musisz przejść na białe pieczywo, unikać rzeczy smażonych i przestawić się na drób. Jak będziesz miał wyniki to napisz, może specjalista lub ja coś podpowiem. Ja ogólnie bo medykiem nie jestem. Absolutnie pilnuj spraw alkoholu. Czy w sprawie alkoholu jesteś w terapii zorganizowanej i masz wsparcie specjalistów i grupy czy walczysz z tym sam.
W Wawarszawie dobrzy hepatolodzy są podobno na Wolskiej ale to tylko odczucia pacjenta.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Dobrze dopilnuję by zrobili mi testy na HCV zwłaszcza że miałem też parę zabiegów związanych z usuwaniem znamion w tamtym roku bo podejrzewali mnie o czerniaka, z przejściem na białe pieczywo nie będzie problemu:) Co do drobiu to bardzo lubię, a pieczony może być? I co z pikantnymi potrawami? Jestem na terapii zorganizowanej, spotkania indywidualne z terapeutą i grupowe, do tego mitingi AA i staram się zapełniać maksymalnie czas by tylko nie myśleć o piciu. Na Wolską nie mam daleko :)

Odnośnik do komentarza

Witam!
Byłem u lekarza dostałem skierowanie na USG jamy brzusznej które mam mieć 30 stycznia oraz morfologie, OB, Rozmaz, ALAT, ASPAT, GGTP, Glukoza, Jonogram (Na i K), Kreatynina, Cholesterol LDL, HDL i całkowity, TSH, Antygen HBS- WZW typu B, przeciwciała anty HCV- WZW typu C, CRP ilościowo, tak więc narazie czekam co pokarzą badania, i dostałem receptę na No-spę forte i Deberetin ale zastanawiam się czy to brać?

Odnośnik do komentarza

Zawsze można ale nie widzę związku pomiędzy Twoimi dolegliwościami a wynikami z moczu.
Też nie wydaje mi się aby twoje prmoblemy były wyłącznie powiązane z alkoholem. Alkohol bez wątpienia zaostrzył kłopot. Kluczowy może być wynik z WZW C.
Pytanie, czy miałeś kiedyś operację, otwierane w warunkach szpitalnych powłoki skórne, masz tatuaże, "dawałeś w kanał", kolczyki, itd.
Dokładając do tego jeszcze dentystę, salon kosmetyczy oraz osoby o orientacji homoseksualnej jest miej więcej lista miejsc i okoliczności gdzie można złapać wirusa C wątroby. Problem w tym, że we wczesnych fazach wirus nie daje objawów. Zwykle trwa to od 5-25 lat. Jeżeli już daje to kłopot jest duży.
Pilnuj spraw alkoholu. To dla Ciebie sprawa życia lub wczesnej śmierci. Jeżeli palisz i nie możesz rzucić, to ogranicz. Palenie bardzo podrażnia chorą wątrobę.

Odnośnik do komentarza

Co do operacji to tam raptem tylko parę znamion (pieprzyków) wycinali bo podejrzewali mnie o czerniaka więc miałem 5 zabiegów:) Miałem robiony też tatuaż, oddawałem krew kiedyś teraz nie chcą bo zawsze za mało leukocytów mam... Kupiłem E papierosa :) ponoć zdrowszy

Odnośnik do komentarza

Obniźony poziom Leukocytów jest typowy u osób z pewnymi problemami wątrobowymi. Ważny jest też poziom PLT.
Osób zarażonych wirusem C a nie świadomych problemu jest ok. 800 tys. To tykająca bomba. Zakładając, że statystyka jest podwójnie przerysowana to i tak bardzo dużo. Ja to miałem i nie mam. Złapałem prawdopodobnie podczas akupunktury. Wyjść z tego to mega problem. Nie uprzedzajmy jednak faktów. Czekaj spokojnie na wyniki i się odezwij.
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

@trycek, z alkoholem rozstałem się 20 lat temu. Rok później z papierosami. Później zrzuciłem 32 kg nadwagi. Następnie przebiegłem wiele tysięcy kilometrów, pokonałem wiele maratonów. Sukces człowieka tkwi w głowie. Nie zapominaj o tym. Ręce i nogi to głupie odrosty na usługach Twojej głowy.

Odnośnik do komentarza

płytki krwi (trombocyty) czyli PLT mam w normie 286 badanie z przed miesiąca bo chciałem oddać krew dla znajomego. Ostatni raz mogłem oddać krew 7 lat temu a potem zawsze za mało białych matka też ma za mało białych. Oboje mamy przewlekłą leukopenie z tym że mamuśka ma jakieś poważne problemy z wątrobą miała tydzień temu biopsje i czekamy na wyniki GGT miała jakieś 250 a próby wątrobowe miały jakieś kosmiczne wartości

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...