Skocz do zawartości
Forum

Dłuższa przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Przez dwa miesiące biorę regularnie tabletki anty 21 tabletek różowych i 7 tabletek placebo.Wyjechałam i nie wzięłam kolejnego opakowania. W aptece mi nie sprzedadzą bez recepty. Więc między opakowaniami zamiast 7 dniowej przerwy będę miała 14 dniową. Co mam robić teraz?Dodam że ulotkę czytałam i jak zwykle nigdy nie ma odpowiedzi na pytania. Więc proszę o poradę i pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam.
Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne (Cillest). Biorę już drugie opakowanie, ale zamiast 7-dniowej przerwy zrobiłam 8-dniową. Powinnam przyjąć tabletkę w niedzielę a zrobiłam to niestety w poniedziałek. Zorientowałam się po kilku dniach. W ciągu przerwy nie doszło do stosunku, a przez kolejny tydzień stosowałam dodatkową antykoncepcję. Czy postąpiłam prawidłowo i czy istnieje ryzyko ciąży?

Odnośnik do komentarza

~kasss
Witam.
Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne (Cillest). Biorę już drugie opakowanie, ale zamiast 7-dniowej przerwy zrobiłam 8-dniową. Powinnam przyjąć tabletkę w niedzielę a zrobiłam to niestety w poniedziałek. Zorientowałam się po kilku dniach. W ciągu przerwy nie doszło do stosunku, a przez kolejny tydzień stosowałam dodatkową antykoncepcję. Czy postąpiłam prawidłowo i czy istnieje ryzyko ciąży?

Witam!
Jak najbardziej postąpiła Pani prawidłowo. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

Odnośnik do komentarza
Gość Sakura_78

Witam,
Od kilku miesiecy przyjmuje regularnie tabletki antykoncepcyjne MARVELON . Ostatnia tabletke z op. skonczylam w czwartek a w poniedzialek pojawila sie miesiaczka.nastepne opakowanie powinnam przyjac w 8 dniu po 7 dniowej przerwie tj.piatek. niestety nie wykupilam tab.i przyjelam je dopiero w poniedzialek czyli po 36 godzinach ( zazylam wszystkie 3 niewziete a wieczorem juz zazylam normalnie ) . w ciagu tej dluzszej przerwy wspolzylam z chlopakiem.uprawialismy seks analny a nad ranem zastosowalismy stosunek przerywany. czy postapilam prawidlowo? czy jest ryzyko zajscia w ciaze? niestety nie moglam dodzwonic sie do mojego ginekologa.

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

moim zdaniem nie postąpiłaś prawidłowo. PO pierwsze kto bierze w jeden dzień 4 tabletki antykoncepcyjne - czyli dawkę jak dla konia. Po drugie skoro przedłużyłaś przerwę aż do 10 dni to jest możliwość zajścia w ciążę... stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną

Odnośnik do komentarza

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne, jednak ostatnio zamiast 7-dniowej zdarzyło mi się mieć aż dwutygodniową przerwę w braniu pigułek.. po zażyciu zaledwie trzech pigułek z kolejnego blista, odbyliśmy stosunek z moim chłopakiem, który zakończył się wytryskiem do pochwy.. zdając sobie sprawę z ryzyka ciąży, wykonałam 2 testy- jeden 8 dni, drugi 14 dni po stosunku..oba dały negatywny wynik. aktualnie jestem w czasie 7-dniowej przerwy w braniu tabletek i normalnie wystąpiło u mnie krwawienie z odstawienia pigułek.. czy mimo to dalej istnieje u mnie ryzyko ciąży?

Odnośnik do komentarza

pamcia
Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne, jednak ostatnio zamiast 7-dniowej zdarzyło mi się mieć aż dwutygodniową przerwę w braniu pigułek.. po zażyciu zaledwie trzech pigułek z kolejnego blista, odbyliśmy stosunek z moim chłopakiem, który zakończył się wytryskiem do pochwy.. zdając sobie sprawę z ryzyka ciąży, wykonałam 2 testy- jeden 8 dni, drugi 14 dni po stosunku..oba dały negatywny wynik. aktualnie jestem w czasie 7-dniowej przerwy w braniu tabletek i normalnie wystąpiło u mnie krwawienie z odstawienia pigułek.. czy mimo to dalej istnieje u mnie ryzyko ciąży?

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje znikome ryzyko ciąży. W razie wątpliwości może Pani wykonać laboratoryjne badanie poziomu betaHCG we krwi. Z otrzymanym wynikiem badania należy udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Witam, od dluzszego czasu przyjmuje yasminelle, w zeszla niedziele powinnam wziac ostatnia tabletke ale zapomnialam, nie chcialam od razu zaczynac kolejnego opakowania bo postapilam tak miesiac wczesniej, zaczelam przerwe, kolejna tabletke powinnam wziac w nastepna niedziele ale zapomnialam, blister zaczelam w poniedzialek i w tym samym dniu odbylam stosunek. czy jest mozliwosc ciazy? z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...