Skocz do zawartości
Forum

Grzybica języka po usuwaniu ósemki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
We wtorek (27.11.2012) o 12:00 miałam usuwaną lewą górną ósemkę. Zabieg trwał dosłownie chwileczkę. Po ustąpieniu znieczulenia nie miałam żadnych objawów bólowych. Nie miałam również opuchlizny. Wieczorem zjadłam tylko kisiel. Całą środę byłam na kaszkach dla dzieci. W czwartek byłam na kontroli i lekarka powiedziała, że wszystko goi się bardzo dobrze. W piątek poczułam suchość w jamie ustnej i nieprzyjemny zapach z ust. Nieprzyjemny zapach minął lecz suchość pozostała. Miałam przepisany antybiotyk Clinadamycin MIP 600mg. Skończyłam go brać 10.12 wieczorem. Od tamtej pory moja suchość nie minęła. Lekarz stwierdził grzybicę języka i przepisał nystatynę w zawiesinie, która niestety nie starczyła na długo. Następnie dostałam nystatynę w tabletkach, żeby ją ssać. Po tym zauważyłam poprawę, język nie jest już tak bardzo obłożony ale mam strasznie gęstą i biała ślinę, która kolorem i konsystencją przypomina bitą śmietanę. Zbiera się ona również gdzieś w okolicach krtani. Dodatkowo mam biegunkę, która utrzymuje się już 10 dzień. W tym czasie schudłam 3,5kg. Popijam Gastrolit ale to co wypiję zaraz muszę isć do toalety i z mojego nawadniania nic nie zostaje.
Biorę probiotyki, 7 dni Fluconazol i nic.
Co mam robić i co może oznaczać taka dziwna ślina?
Proszę o poradę bo już jestem na skraju wyczerpania. Cały czas myślę, że mi dolega coś złego.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Clindamycyna to dość silny antybiotyk, mógł zniszczyć florę bakteryjną w jamie ustnej. Spróbuj używać probiotyków. Kiedyś używałam leku z tym antybiotykiem na zatoki, ale nie skończyłam kuracji, bo strasznie mi przeszkadzała suchość w gardle, którą powodował ten antybiotyk i na skutek tego trudności z połykaniem. Po jakimś tygodniu od odstawienia leku doszło wszystko do normy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...