Skocz do zawartości
Forum

Jak się pozbyć tłuszczu z brzucha, nóg i bioder?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Mam na imię Sandra, mam 16 lat, warzę 57 kg przy wzroście 156 cm .. Wydaje mi się troche to trochę dużo, ponieważ jeszcze przed wakacjami ważyłam 51... Jestem leniwa, ćwiczenia robię tydzień góra dwa i wysiadam.. Jem co popadnie chociaż od dwóch tygodni zdrowo się odżywiam , ostatni posiłek jem o 21. Staram się jak moge, ale waga stoi w miejscu. Nie wiem co mam robić jestem w okresie dojrzewania i nie powinnam się odchudzać, ale tłuszcz na brzuchu, biodrach, udach i plecach mnie przeraża -,- Potrzebuję dobrego pomysłu na dietę.. od przyszłego tygodnia zaczynam basen 2 razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza

na tłuszczyk to najlepiej robią ćwiczenia i sport. A już w szczególności aeroby:) Musisz się zmotywować i wszystko będzie ok. Zacznij ćwiczyć 40 minut dziennie i do tego 30 minut spacer szybkim marszem a na pewno po pewnym czasie zobaczysz efekty. Tylko nie możesz się poddać po 2 tygodniach, efekty powinno być widać po około 1-2 mieisęcy

Odnośnik do komentarza

57 kg przy Twoim wzroście to jeszcze nie taka tragedia :) Znajdź jakąś aktywność fizyczną dla siebie - nie muszą to być koniecznie ćwiczenia w domu, może wolisz chodzić na basen, grać w tenisa albo chodzić na aerobik?
Wprowadź do diety podstawowe zasady zdrowego żywienia - owoce, warzywa, tłuszcze roślinne zamiast zwierzęcych (jeśli w domu gotuje mama poproś by np. nie smażyła na maśle i smalcu tylko na oleju rzepakowy, który ma dużo omega-3), pij dużo wody, odstaw przekąski i fastfoody. Te kilka podstawowych zmian może bardzo korzystnie wpłynąć na Twoją sylwetkę.

Odnośnik do komentarza

Też polecam ćwiczenia. Wybrałam ćwiczenia z piłką do pilatesu. Są naprawdę fajne. Tylko trzeba się przemóc i zacząć ćwiczyć systematycznie. Na początek 30 min a potem dłużej. Tak, żeby się nie zniechęcić. Tylko na efekty trzeba troszkę poczekać, więc potrzeba cierpliwości i wytrwałości. Trzeba też inaczej spojrzeć na swoje ciało - troszkę więcej samoakceptacji:) Fajne propozycje ćwiczeń znalazłam na www.zdrowerady.pl w zakładce, jak skutecznie ćwiczyć - ćwiczenia na płaski brzuch:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...