Skocz do zawartości
Forum

Chcę schudnąć 10kg


Gość karollaa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat, 179 cm wzrostu i niestety ważę 79 kg. Stosuję dietę od około 2 miesięcy , ostatnio zaczęłam codziennie ćwiczyć w domu (30 minut na rowerze stacjonarnym + brzuszki lub inne ćwiczenia), co daje mi około 200-250 spalonych kalorii, a spożywam około 1000 kcal dziennie. Nie wiem czy to wystarczy, ponieważ chcę schudnąć 10 kg w 3-4 miesiące, dlatego proszę o porady i może jakieś dobre ćwiczenia, które mogłabym włączyć do swoich.

Odnośnik do komentarza

wszystko zależy od tego czy przestrzegasz diety, czy nie załamiesz się jeśli nie będziesz widzieć postępów. 3-4 miesiące to dobry czas by bezpiecznie schudnąć te 10 kg, bo prawidłowe tempo to jest 1 kg na tydzień.
Co do ćwiczeń to dla mnie bardzo dobry ćwiczeniem okazało się skakanie na skakance i pływanie. a z takich domowych to głownie takie ćiwczenie:
kładziesz się na brzuchu. Opierasz się na łokciach ale tak aby przedramiona przylegały do ziemi ( jak ja to mowię na sfinksa) Stopy razem złaczone. Ćwiczenie polega na unoszeniu tułowia do góry tak by barki, tyłek i stopy mniej więcej stanowiły jedną linię. Jak chcesz to jeszcze utrudnić to podnieś nogę do góry podczas podnoszenia się. Ja robiłam 3 serie po 20 powtórzeń. Świetnie to mięśnie brzucha wyrabia

Odnośnik do komentarza

Ale te 30 min to caly trening? TO NIC :)))) NIE zartuj
To przeciez rozgrzewka przed cwiczeniami. Cwicz 90 minut w jednej sesji. Stale monitoruj tetno, niech nie spada powiedzmy ponizej 130 przez cale 90minut! Bez odpoczynku!
Do tego dobre jedzenie, bez glodzenia sie ale z umiarem 6razy dziennie i bedac na minusie w zapotrzebowaniu kalorycznym!
i zadnych weglowodanow w jedzeniu tylko tluszcz roslinny najlepiej zawartego w rybach i potrawy z bialkiem, po 3 miesiacach masz 55kg

Odnośnik do komentarza

trening1007
Ale te 30 min to caly trening? TO NIC :)))) NIE zartuj
To przeciez rozgrzewka przed cwiczeniami. Cwicz 90 minut w jednej sesji. Stale monitoruj tetno, niech nie spada powiedzmy ponizej 130 przez cale 90minut! Bez odpoczynku!
Do tego dobre jedzenie, bez glodzenia sie ale z umiarem 6razy dziennie i bedac na minusie w zapotrzebowaniu kalorycznym!
i zadnych weglowodanow w jedzeniu tylko tluszcz roslinny najlepiej zawartego w rybach i potrawy z bialkiem, po 3 miesiacach masz 55kg
oczywiscie rowerek to za malo, dodaj silownie :)

Odnośnik do komentarza

To jeszcze ja, masz 18 lat to idealny moment by do konca zycia zbudowac super cialko. :)
zamiast silowni poszukaj w google pojecie "trening domowy' jesli nie mozesz lub cie nie stac na silownie. W domu pompki, przysiady, itp ale to nic nie da, w domu nie ma takiej energii do cwiczen.

cwicz np tak,
pon biegaj 90minut (poniewaz zaczynasz mozesz biec i gdy braknie tchu marsz, wazne zeby trening trwal 90 minut niz zebys wszystko przebiegla, ale gdy tetno spada podczas marszu ponizej 130 dawaj bieg!

wto silownia 60 minut najpierw potem rowerek na silowni lub bieznia 30 minut bez odpoczynow miedzy powyzszym

sro odpoczynek!

czwartek biegaj 90 minut

piatek silownia nastaw sie tylko na silowy trening

sobota rowerek albo biegaj
niedziela - odpoczywac!

Co to da? Zamiast obwislego brzuch i skory po odchudzeniu jak wieel osob pisze ze to im pozostlao po odchudzaniu, masz sprezyste sexy ciałko bez tluszczu... ;)

Odnośnik do komentarza

Cardio i aeroby nie wymagaja wiekszej regeneracji miesni, a nasza 'zawodniczka chyba nie aspiruje do bycia kulturystką bo nie o pakowanie duzych miesni tutaj chodzi :) aeroby mozna cwiczyc nawet 2 dziennie. Poza tym w moim planie po silowni jest przerwa. Natomiast piatek i sobote nalezy dac sobie wiecej w kosc, by dopalic tluszcz i masz potem az 3 dni wolnego do nastepnej silowni.

Odnośnik do komentarza

1000 kcal to bardzo mało, zwłaszcza, jeśli ćwiczysz, uczysz się i generalnie prowadzisz aktywny tryb życia. Dieta polega nie tylko na ograniczeniu kalorii - czasami warto dostarczyć organizmowi więcej kcal, ale tych wartościowych, które równie łatwo spalić (np. marchewka jest warzywem, do którego spalenia organizm potrzebuje więcej kcal niż ta marchewka ma) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...