Skocz do zawartości
Forum

Jak pozbyć się tłuszczu z twarzy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Moje pytanie jest nietypowe. Uwazam sie za osobe zdrowa. Kilka lat temu przy wzroscie 184 wazylem okolo 60 kg. Zawsze trudno bylo mi przytyc, chociaz jadalem zbyt malo bialko. Przylozylem sie i w ciagu roku po duzych wysilkach - duzo kaloryczna dieta, plus cwiczenia wazylem ponad 90kg. Jadlem rowniez sporo cukru. Oczywiscie odlozylo sie sporo tluszczu i w pasie 96cm. Po dwoch latach, treningi majace na celu utrzymanie wagi ciala i rekompozycje tluszczu na miesnie /obecnie waze nadal 90 kg/wzrost 184cm i mam w pasie tylko 83cm. Jestem wysportowany. Tetno spoczynkowe ponizej 50. Silownia 3xtyg. , jogging 90min bez przerw 2-3 xtyg., i taniec 3x. Problemem pozostala jednak twarz. Sporo tluszczu na policzkach zalega. Dziwnie to wyglada w porownaniu z innymi, nawet grubszymi. Jestem wysportowany i mimo 90kg wygladam fajnie. Nie mam tluszczu na karku,szyi i chudych nog typowe objawy zepspolu cushinga czy problemow z tarczyca, mam dobry poziom testosteronu, kidys jako osoba chuda- chcaca przytyc lekarz zlecil mi badania tsh bo podejrzewal ze moze tarczyca to przyczyna mojej niedowagi, wszystko bylo ok. Nie robilem badan kortyzolu, czuje sie swietnie, jedyne co moge powiedziec moze to wazne, mam bardzo duzo stresu czynniki zewnetrzne, trwa to od roku. Oczywiscie dieta obecnie bez cukru, wiem ze cukier moze powodowac 'okragla twarz' Czy to przejsciowy stan- zgubilem tluszcz dopiero niecaly rok temu i moze tak byc ze tluszcz z twarzy genetycznie zejdzie u mnie ostatni, nawet majac widoczne miesnie brzucha i fajnie wysportowana sylwetke? Denerwuje mnie to strasznie, ze ludzie otyli majacy wielki otluszcozny brzuch maja chuda twarz a ja na odwrot. Teraz mam 11% BF i trenuje celem uzyskania 7-8%. Prosze o rade...Czy cos nie tak, czy to jest normalne...

Odnośnik do komentarza

Pewnie kluczem jest cieplo i trening. Najmniej uzywana jest glowa, miesnie nie podnosza tam cieploty ciala, genetycznie organizm broni tej resztki tluszczu. Bo co innego gdy ludzie gloduja, cwicza, chca schudnac to potem chudna zarowno z tluszczu jak i miesnia i maja twarz ktory wyglada na wyczerpana psychicznie tak spalona, a co innego gdy waga jest stala i nastepuje rekompozycja.

Odnośnik do komentarza

Juz ok, po prostu niepotrzebnie tak szybko przytylem, ale dla kogos kto ma problemy z przybieraniem wagi to byla jedyna skuteczna metoda i bodziec dla organizmu zeby w koncu dostal kopa i zaczal sie rozrastac i jak widac dobra ;) a poziom tkanki tluszczowej jest typowy u mnie dla zawodowych sportowcow i spada...mowie to dla ludzi ktorzy sa cholernie chudzi i chca przybrac jak i dla tych co sa otyli i chca schudnac. Wszystko jest mozliwe i mozecie wygladac zajebiscie
Dzieki temu mam doswiadczenie w 2 dziedzinach w byciu nadmiernie chudym z ogromna niedowaga jak i w paleniu tluszczu bo wszysko jest mozliwe :) trzeba tylko miec sile charakteru!

Odnośnik do komentarza

Minal miesiac, aktualizuje wpis. Waga nadal 90kg, sukcesywnie zachodzi rekompozycja tluszczu na miesnie. spadek tluszczu o jeden %. Tluszcz z twarzy powoli zaczyna schodzic. Ogolny poziom tkanki tluszczowej obecnie maksymalnie 10% BF. Mysle ze dopiero przy BF 7% twarz bedzie normalna co jest zaleta, poniewaz nie bedzie wychudzona. Podejrzewam ze u pewnych osob palenie tluszczu mobilizuja cwiczenia danych partii ciala i gdy temperatura w danej partii jest wieksza to nasila sie palenie tluszczu tego obrebu, stad twarz jako 'nie cwiczaca -' wciaz magazynowala tluszcz plus stresogenne warunki spowalniaja efkty. Pozdrawiam i zycze sukcesow.

Odnośnik do komentarza

A co ma nie isc :) To czlowiek rzadzi swoim cialem ale dzieki. To co wybralem jest cholernie trudne, jednoczesnie robic redukcje oraz mase , oraz jednoczesnie cwiczyc na silowni (rozwijane sa zdolnosci anarobowe ) i biegac jak maratonczyk po 15 km w jednej sesji i do tego taniec (co rozwija aerobowe zdolnosci) Podobno to niemozliwe, ale jak sie chce mozna wszystko. "Mi" teraz zamilkne pewnie na dlugo. Czuje, ze dopiero do wrzesnia dojde do 6-7 % BF. Teraz gdy bf wynosi 10 %, organizm zaczyna bronic cennej tkanki tluszczowej, bo tak naprawde tluszcz jest dla nas bardzo dobry , broni tkanki ktora jest mu potrzebna i cenna, a wiec troche mi potrwa, bo nie zamierzam tracic wagi redukujac sie ale przytyc jeszcze 4 kg miesni w ciagu roku ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...