Skocz do zawartości
Forum

Preejakulat a ryzyko ciąży


Gość Jadish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Ostatnio dosyć sporo czytałam o możliwości zajścia w ciążę jedynie poprzez wydzielanie się preejakulatu... i mam jeden wielki mętlik w głowie, ponieważ każdy mówi coś innego. Czy w przypadku wykonania przez partnera kilku ruchów (o wytrysku nie było mowy) istnieje możliwość zajścia w ciążę? Wcześniej doszło do jednego stosunku, w prezerwatywie, ale partner nie doszedł (chociaż mówił, że w pewnym momencie było bardzo blisko). Za drugim razem do wytrysku był jeszcze kawałek; jak sam powiedział, brakowało jakichś 8-10 ruchów (wiadomo, że w przybliżeniu, bo niewiele osób jest w stanie obliczyć to tak dokładnie). Czy mogło wystąpić wtedy kropelkowanie? Dodam, że powinny być to moje dni płodne - powinny, bo ostatni okres przesunął mi się o kilka dni, więc straciłam odrobinę rachubę. Nie wiem, czy powinnam zastosować tabletki "po" (czas trochę goni), więc proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Istnieją na to różne poglądy. Niektórzy uważają, że jak najbardziej się da, inni wręcz odwrotnie. Przeczytałam o tym wiele forum, gdzie pisze, że wszystko zależy od jakości spermy oraz ilości płynu.
Moim zdaniem jest to sprawa indywidualna każdego mężczyzny, jednak uważam, że mało prawdopodobne jest zajście w ciążę przez preejakulat.

Odnośnik do komentarza
Gość Magda632

Witam serdecznie.
Od kilku miesięcy uprawiam seks z chłopakiem (oczywiście z zabezpieczeniem ;-)) i jak na razie nie zdarzyła nam się taka sytuacja, jednakże wczoraj, podczas uprawiania stosunku mój chłopak, po wyciągnięciu członka zauważył, że prezerwatywa jest pęknięta. Musiało się to stać podczas stosunku, gdyż przed nim, dokładnie sprawdzaliśmy czy nie jest ona uszkodzona. Kontynuując, nie miał on wytrysku, ale możliwe, że na członku znajdował się preejakulat.
Jednak kiedy zauważyliśmy pękniętą prezerwatywę od razu przerwaliśmy nasze pieszczoty i nie kontynuowaliśmy.
Moje pytanie jest takie, czy jest ryzyko zajścia w ciążę poprzez preejakulat?
Zdania na ten temat są podzielone, jedni mówią, iż w znajdują się w nim plemniki, które nie są zdolne do zapłodnienia, drudzy mówią, że są to plemniki, które mogą zapłodnić, a kolejni, że plemników tam nie ma.
Dodam jeszcze, że jestem 4 dni przed miesiączką (cykle regularne, 30 dni) i mam dni niepłodne.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie da się ukryć, że trochę się stresuję. :(

Odnośnik do komentarza

Znam tysiace ludzi, ktorzy uprawiaja seks bez zabezpieczenia, stosunek przerywany. Podczas niego czlonek tez wytwarza preejakulat. Tysiace ludzi uzywajac tego sposobu "antykoncepcji" (chociaz to nie jest zaden sposob i wszyscy to wiemy) nie spodziewa sie dziecka ani go nie ma.
Dodatkowo, nalezy pamietac, ze peknieta gumka nie zawsze oznacza ciaze. Fakt, faktem, ze duzo przypadkow peknietej gumki konczy sie bobasem, ale w Twoim - te szanse sa minimalne, ze wzgledu dni nieplodne (ktore masz, co sama pisalas) i fakt, ze twoj partner nie mial wytrysku w "Tobie".
Glosy na temat preejakulatu sa podzielone, ale moim zdaniem wydzielina ta, na pewno nie ma takiej sily jak ejakulat.
Debile, ktorzy bawia sie na imprezach w stosunki przerywane, bez zabezpieczenia, nadal nie kupuja zabawek dla dziecka, wiec Ty tymbardziej nie masz o co martwic :-P

Odnośnik do komentarza

~Smmrv
Znam tysiace ludzi, ktorzy uprawiaja seks bez zabezpieczenia, stosunek przerywany. Podczas niego czlonek tez wytwarza preejakulat. Tysiace ludzi uzywajac tego sposobu "antykoncepcji" (chociaz to nie jest zaden sposob i wszyscy to wiemy) nie spodziewa sie dziecka ani go nie ma.

To,ze tysiac osob nie zajdzie w ciaze nie oznacza,ze tysiac pierwsza rowniez nie zajdzie. To idiotyczne zeby w ten sposob to tłumaczyc bo to ogromnie ryzykowna"""metoda""".

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Dlatego zastosowalem cudzyslow w slowie "antykoncepcja", bo dla mnie to szczyt debilizmu dla dzieci, ktore nasluchaly sie o seksie na lekcjach wychowania do zycia w rodzinie w podstawowce, a wszyscy wiemy, jak ta nauka wyglada.
Stosunek z zabezpieczeniem, ktore potem peka, ale nie dochodzi do wytrysku. Plyn preejakulacyjny to nie terminator...

Odnośnik do komentarza

. Czy jeśli piescilam członka mojego partnera, nie doszedł, spermy nie było, dotknęłam swoją ręką jego ręki, a on później wsadził mi palce do pochwy, jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Nie wyczulam też tego śluzu. Spóźnia mi sie okres. Już 34 dzień cyklu i nadal nic. Strasznie sie boję, jeszcze dołączył stres z nie dawna matura może to przez stres? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

nie ma szans... aby doszło do zapłodnienia plemniki muszą znaleźć się w pochwie. plemniki po wytrysku czy te z preejakulatu muszą od razu znaleźć sie w pochwie bo są delikatne i wrażliwe na wysuszenie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...