Skocz do zawartości
Forum

Czy obchodzicie Halloween?


Gość Daria to ja

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie się wydaje,ze Halloween to nic innego jak podejście z dystansem do śmierci,rozpaczy po utracie bliskich.
Nie chodzi o nabijanie się z nieżyjących osób,ból kiedyś mija,a nikomu życia się nie zwróci. Smutne jest to,że większość ludzi przypomina sobie o zmarłych tylko jeden dzień w roku.

A przykładowo Walentynki-to jest tak jakby tylko jeden dzień w roku okazywać sobie miłość i dawać upominki,kwiaty.
Może to jest po prostu dobitne przypomnienie ludziom o tym,ze miłość jeszcze istnieje,że warto ją pielęgnować i dbać o nią.

Nie obchodzę ani tego ani tego z pewnych powodów,których poruszać nie będę.Zostawię je dla siebie.

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza

ja nie obchodzę Halloween, nie rozumiem jak można w przed dzień Wszystkich Świętych ganiać z miotłą i szpiczastym kapeluszu. Ja rozumiem dystans do śmierci, i pewnie gdyby to był inny dzień to bym je zaakceptowała, ale w takiej konfiguracji nie jestem w stanie. Nie pasują mi te dwie tradycje, dla mnie święto zmarłych to taki specyficzny nastrój, to jakaś zaduma i smutek, przeszkadza mi ta wrzawa, psikus albo cukierki itp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...