Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Przez pomyłkę skróciłam 7 dniową przerwę między blistrami Rigevidonu do 6 dni.Doczytałam na forum że jest to dozwolone i nie wpływa na moją ochroną. Chciałabym wrócić jednak do starego rozkładu dni, kiedy zaczynam i kończę blister,czy bez szkody mogę w tym miesiącu zażyć 22 tabletki a nie 21 i tym sposobem powrócić na "stare tory". Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Przyjmuję pigułki antykoncepcyjne,ostatnio żadnej nie pominęłam.Dwa tygodnie temu miałam krwawienie z odstawienia,które trwało dużo krócej niż zwykle i było bardzo skąpe.Od tygodnia bardzo bolą mnie piersi,nawet w nocy; nigdy wcześniej mi się to nie zdarzało.Wczoraj zrobiłam test ciążowy: wyszedł negatywny.Wykonałam go jednak w południe,a nie rano,dlatego zastanawiam się,czy to możliwe,abym była w ciąży.Czy powinnam zrobić test rano mimo że właściwie jest już po "miesiączce"?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie odnośnie plastrów antykoncepcyjnych Lisvy. Mam 21 lat. Aktualnie przyjmuję tabletki Belara, ale z powodu wyników AST i ALT(górne granice normy) lekarz zaproponował mi plastry Lisvy. Pytam o to, czy przy zmianie z Belary na plastry Lisvy trzeba przez jakiś czas dodatkowo się zabezpieczać? Zastanawia mnie to, czy niższy skład hormonów w plastrach nie będzie miał jakiegoś wpływu na ochronę. Pozdrawiam, Mela

Odnośnik do komentarza

Witam, czy stosowanie doustnego probiotyku dla ochrony okolic intymnych Provag zmniejsza skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Czytałam, że wpływa on też pozytywnie na pracę jelit, ale czy to nie zaburzy wchłaniania się tabletek? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam dostałam leki antykoncepcyjne sylvie 20 w piątek 15.01 z kończyłam pierwsze opakowanie a krwawienia dostałam dziś 19.01 moje pytanie brzmi czy jeżeli dopiero dziś dostałam krwawienia to czy mam zacząć drugie opakowania normalnie według zaleceń po 7 dniach od odstawienia ? a drugie moje pytanie to czy podczas tej 7 dniowej przerwy proszki nadal chronią przed ciążą ? Pozdrawiam Klaudia

Odnośnik do komentarza

Witam! W tamtym miesiącu zaczelam moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Na ulotce pisze ze jest sie zabezpieczonym od pierwszego dnia. Dodam ze 5-tego dnia kochalam sie z chlopakiem bez zabezpieczenia. Moje tabletki to Drospil, Drospirenon + Etynyloestradiol 0'02mg/3mg. 24/4.

- W niektóre dni mialam takie jakby brązowe plamienie, raz bylo i raz nie.
Brakuje mi 5 tabletek rozowych aby zacząć biale. Pare dni temu mialam bóle jajnika podobne do tych ktore mialam przy owulacji gdy jeszcze nie bralam tabletek. Zawsze podczas owulacji mialam obfity sluz, jednak tym razem nic takiego nie bylo tylko ból jajnika.

Czy jest szansa na zajscie w ciąze ?
Czy ból jajnika wskazuje na owulacje czy to ból spowodowany przez antykoncepcje ?

Odnośnik do komentarza

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21 juz 10 miesiecy. Dowiedziałam się, że przez cały czas bralam je niepoprawnie ,tzn.: we wtorek o 14:00 skonczylam jeden listek(21 tabletek) i po tej siedmiodniowej przerwie bralam tabletkę z nastepnego listka takze we wtorek o 14:00 ,a ostatnio mówiono mi, ze 8 dnia się bierze czyli w tym przypadku zamiast we wtorek to w środę. Czy to prawda? Czy faktycznie źle przyjmowałam tabletki? Czy są jakieś skutki tego? Jak to wszystko naprawić? I jeszcze jak byłam u ginekologa po receptę to mi lekarz powiedział, ze biorę największą dawkę hormonów, o czym to świadczy?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, jestem w połowie brania tabletek "Qlaira", do tej pory krwawienie miałam tak jak powinno być, natomiast teraz mam dość obfite krwawienie. Tabletki brałam zawsze regularnie. Kilka razy współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy jest jakieś prawdopodobieństwo ciąży? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam, stosowałam tabletki Sylvie 20 jednak źle się po nich czułam i ginekolog przepisał mi tabletki Naraya. Po skończeniu stosowania Sylvie 20 zrobiłam 7 dniową przerwę i dopiero rozpoczęłam drugi lek. Czy antykoncepcja została zachowana ? Który z preparatów jest silniejszy?

Odnośnik do komentarza

Witam, bylam prywatnie u ginekologa gdyz chcialam zaczac brac tabletki antykoncepcyjne i przyspieszyc swoj okres (gdyz akurat mialam zaplanowany wyjazd ) i zapisal mi luteine (9 dni po 3 tabletki dziennie) minely 3 dni i nie dostalam okresu, poszlam ponownie na wizyte i doktor powiedzial ze moge zaczac juz brac tabletki anty (chociaz nie dostalam miesiaczki) czy one byl skuteczne od 1.tabletki? kochalam sie z chlopakiem i pekla nam gumka (nie doszlo do wytrysku) a bylam w 7. dniu branie tabletek

Odnośnik do komentarza

Witam bardzo proszę o odpowiedź. Stosuje tabletki antykoncepcyjne od ponad roku. Niestety czuje ze nie służą mi dobrze. Próbowałam każdego rodzaju ale niestety przy kazdych jest coś nie tak. Zdarzają się bóle nog ( rzadko Ale są ) dziś zauważyłam większą ilość pajaczkow na udzie( wcześniej było z 3 teraz naliczylam ok.7) są małe króciutkie. Boli mnie często wieczorem głowa chociaż ciśnienie w porządku. Nogi jeśli bolą to tak jakbym miała zakwasy. Wizytę u lekarza mam dopiero w kwietniu czy mogę spokojnie kontynuować branie tabletek do wizyty?. Bo boję się nie chce zrobić sobie krzywdy. I jakie ewentualnie skuteczne metody antykoncepcji mogłabym używać ( oprócz prezerwatyw) mam 21 lat . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, stosuję tabletki yasminelle od około 1,5 roku. Wczoraj o godzinie 22.30 wymiotowalam. Tabletki zawsze zażywam o 20. Po wymiotach czyli około 22.45 przyjęłam kolejną tabletkę. Jestem w pierwszym tygodniu zażywanie tabletek i miałam stosunek w tym tygodniu. Czy ochrona została zachowana? Czy teraz muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam tabletki antykoncepcyje "logest" przyjmuje od 3 lat zawsze bylo wszystko ok teraz połączylam dwa opakowania tabletek i w dniu wziecia ostatniej tabletki z drugiego blistra dostalam krwawienie ktore trwalo od trzeciego dnia przerwy. Czy powinnam sie martwic ze jestem w ciazy ? wyszlo na to ze krwawienie z odst amialabym zaledwie trzy dni ale bylo polaczone z tym krawieniem ktore dostalam w czasie wziecia ostatniej tabletki i razem trwalo 6 dni prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

31.12 zaczęłam 4 opakowanie tabl. antykoncepcyjnych VibinMini. 17.01 błędnie przyjęłam pierwszą tabl. placebo, omijając dwie różowe tabletki. Odpowiednio szybko (max 3 godz. od wzięcia błędnej tabl. placebo) zorientowałam się, że tak nie można i przyjęłam różową tabletkę przeznaczoną na ten dzień, a dnia następnego ostatnią różową. Jednak 17.01 wieczorem zaczęłam krwawić. Czy tabl. placebo mogła wywołać przedwczesne krwawienie z odstawienia mimo przyjęcia różowej tabletki?

Odnośnik do komentarza

Pzyjelam dwa opakowania tabletek logest pod rzad i w dzien wziecia 42(ostatniej) tabletki dostalam krwawienia trwalo one 6 dni i nie bylo bardzo obfite(tym samym bylo one obecne 4 dni od wziecia ostatniej tabetki gdzie powinno wystapic krwawienie z odstawienia)normlane krwawienie z odstawienia powinno trwac jeszcze z dwa dni a ja mam juz koniec. czy spowodowane moze to byc tym ze dostalam okres trzy dni wczesniej biorac jeszcze tabletki i organizm sie wykrwawil? Czy moge byc w ciazy ?

Odnośnik do komentarza
Gość Kobietkaaaa

Witam,
W trakcie 7-dniowej przerwy miałam baaaardzo słabe plamienie a nie "normalny" okres jak zawsze. Tabletki przyjmuje od ponad roku i pierwszy raz mam taką
Sytuacje - czy mogę buc w ciąży? Kiedy powinnam wykonać test żeby sie czegoś dowiedzieć?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...