Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie.Od 5miesiecy biorę tabletki antykoncepcyjne.w zeszłym tygodniu w niedziele podczas okresu kochałam się z chlopaniem i skończył we mnie.od okresu minelo 5dni a ja mam plamienie w sumie bardziej wygląd to na miesiączkę.chce jeszcze dodać ze tamten miesiąc brania tabletek mocno bolał mnie brzuch i w tym miesiącu odstawilam je.jaka jest przyczyna tego?czy mogłam byc w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Biorę tavletki vixpo (24 4), niestety zapomniałam o tabletce w 15dniu, a w związku z tym, że był to już trzeci tydzień powinnam albo zrobić przerwę cztery dni, albo przyjąć tabletkę nawet jeśli miałabym brać dwie naraz (tak zrobiłam) i nie robić czterodniowej przerwy tylko zacząć kolejny blister. Niestety, zapomniałam o tym, że przerwy ma nie być i wczoraj rano nie wzielam tabletki. Stosunki miały miejsce 18, 21 i 23 dnia brania tabletek. Co robić, czy ma to wpływ na ochronę przed ciążą?

Odnośnik do komentarza

Witam, podczas dni płodnych 10 lipca, poczas stosunku pękła nam z partnerem prezerwatywa. 14 h później zażyłam tabletke po (120 h) ellaone, dni płodne trwały jeszcze 5 dni po tym incydencie. Do dzisiaj nie mam miesiaczki, mimo ze nie miałam jej zawsze regularnej wystepowala mniej wiecej w 33 dni cyklu, dzisiaj mija mniej wiecej 39 dzien i nic nie ma. Jakie jest prawdopodobienstwo ze jestem w ciaży? Co robić?

Odnośnik do komentarza

Witam. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Vixpo o godzinie 19:00. W niedzielę zapomniałam przyjąć tabletkę. Przyjęłam ją o 5.30 w poniedziałek. NIestety o 6:00 zwymiotowałam, w związku z tym szybko przyjęłam kolejną tabletkę z zapasowego blistra, bo nie minęło jeszcze 12 godzin. Niestety wymioty nie ustały, więc zwymiotowałam też druga tabletkę. Jest to trzeci tydzień, a dokładnie 16. tabletka. Co w takiej sytuacji najlepiej zrobić? Czy stosunki przed pominięciem tabletki stanowią ryzyko ciąży?

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie. Biorę tabletki antykoncepcyjne. Jednego dnia , dwie godziny po spożyciu tabletki zwymiotowałam. Niestety nie zabrałam dodatkowej tabletki i kontynuowałam branie nastepnych z blistra. Czy po zakonczeniu opakownia i zrobieniu 7 dniowej przerwy, to podczas nastepnego op[akowania bede chroniona juz normalnie?

Odnośnik do komentarza
Gość BezsilnaAla

Witam. Mam nieregularne miesiączki i lekarz przepisał mi Duphaston na 4 miesiące na uregulowanie cyklu. Jestem już po 3 miesiącach kuracji. Podczas drugiego miesiąca stosowania dostałam okres w pierwszy dzień stosowania. A już w trzecim nie dostałam i teraz mam 44 dzień cyklu. Chcę zacząć brać tabletki antykoncepcyjne. Nie wiem kiedy dostane okres, wiec czy mogę je zacząć brać już teraz, nie w 1 dzień cyklu. Te tabletki to Vibin mini.?? Proszę o najszybszą odp.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. Zaczęłam je stosować z myślą, że są to leki hamujące owulację. Tymczasem na kilku stronach internetowych wyczytałam, że działają one również tak, że w przypadku gdy mimo wszystko dojdzie do zapłodnienia zapobiegają implantacji komórki jajowej. jest to dla mnie równoznaczne z tym, że dochodzi wtedy do obumarcia zarodka, a więc przyszłego dziecka co jest dla mnie nie do zaakceptowania. Proszę o rozwianie moich wątpliwości.

Odnośnik do komentarza

Witam, zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne w 10. dniu cyklu. Nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie czy po 7 dniach dopiero będę zabezpieczona czy też dopiero od następnego opakowania, wiem, że powinnam była wziąć tabletkę 1. dnia cyklu, bądź między 2. a 5. dniem zabezpieczając się kolejne 7 dni np. prezerwatywą. Czy w moim położeniu też muszę 7 dni zabezpieczać się dodatkowo czy jak?

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie od dzisiaj (27.07) przepisano mi antybiotyk który ma wpływ na tabletki antykoncepcyjne, jednak do konca opakowania zostały mi 2 tabletki, a słyszałam ze przy braniu antybiotyku nie powinno sie robić przerwy. Czy powinnam ją zrobić?

Odnośnik do komentarza

Ze względu na moje bóle miesiączkowe lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne (nie zamierzam ich stosować jako antykoncepcji). Wiem że powinno się je zacząć brak 1-go dnia cyklu. Za tydzień jadę nad morze a za 1,5 tyg mam dostać okres-czy mogłabym zacząć przyjmować te tabletki już teraz w celu przesunięcia okresu-czy raczej nic to nie da??

Odnośnik do komentarza

Witam,
jestem po pierwszym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych Naraya 21+7. Tabletki brałam o stałej porze. Po 7 dniowej przerwie, gdy miałam zacząć drugie opakowanie zamiast wziąć tabletkę w sobotę, wzięłam w niedziele. Od byłam stosunek bez zabezpieczenia. Czy jest ryzyko zajścia w ciążę? Co w takiej sytuacji powinnam zrobić, wziąć dwie tabletki na raz?

Odnośnik do komentarza

Od kilku miesięcy stosuje tabletki antykoncepcyjne Logest. Dzisiaj rozpoczęłam kolejne opakowanie po 7-dniowej przerwie. Tabletkę przyjęłam o godzinie 18. O 23:30 oddałam luźny stolec. Czy skuteczność tabletki mogła zostać obniżona?

Odnośnik do komentarza

Od kilku miesięcy stosuje tabletki antykoncepcyjne Logest. W niedziele 26-ego lipca uprawiałam seks z chłopakiem 7-ego dnia przerwy. 27-ego lipca o godzinie 18 przyjęłam pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania. O godzinie 23 oddałam luźny stolec. Czy skuteczność tabletki mogła zostać obniżona?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od kilku lat brałam tabletki antykoncepcyjne Daylette. Po burzliwym rozstaniu z chłopakiem zrezygnowałam na 4,5 miesiąca z antykoncepcji. Postanowiłam wrócić do tabletek. Miałam jeszcze jedno całe opakowanie, więc zgodnie z ulotką wzięłam pierwszą tabletkę w 5, albo niestety 6 dniu od pojawienia się miesiączki (w ulotce byłam informacja, że do 5dnia cyklu + zabezpiecznienie). Problem polega na tym, że nie jestem pewna czy był to 5 czy 6 dzień cyklu. Co robić w takim przypadku? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, po przerwie zamiast o 19 przyjęłam tabletkę o 23, bo chcialam przesunac godzine brania. Druga tabletkę zapomnialam przyjąć i wzięłam o 8 rano. Jednak nie minęło 12h, co oznacza że jestem zabezpieczona? Czy przesunięcie pierwotnej godziny na 23 było bezpieczne?

Odnośnik do komentarza

Witam, w ostatnim miesiacu zatrzymywalam miesiaczke. Biore tabletki Daylette. Nie wzielam 4 placebo tylko tabletke aktywna z nowego opakowania. Teraz jestem na 3 tabletce placebo, i zamiast miesiaczki pojawila mi sie jedna czerwona plamka. Czy może tak być ze to krwawienie miesiaczkowe tylko bardzo skąpe ?

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry , biore tabletki antykoncepcyjne dorin od 9 miesiecy , wziełam cały blister i przedlużyłam 2 nastepnymi tabletkami czekam na krwawienie z odstawienia , nie wiem co robic bo prawie wcale go nie ma , czy jest mozliwość że zaszłam w ciąze jesli biore tabletki regularnie nie pominełam żadnej ?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie, 4 miesiąc przyjmuję tabletki Vibin, niestety w tym miesiącu wystąpiła u mnie nagła potrzeba przesunięcia krwawienia, które zgodnie z planem wystąpiłoby dokładnie w czasie ważnego dla mnie wyjazdu. Tabletki placebo powinnam zacząć brać 4 sierpnia, krwawienie wystąpi prawdopodobnie 10 sierpnia, czyli w dzień wyjazdu. Czy istnieje szansa abym to przyśpieszyła i np pominęła 3 ostatnie żółte tabletki i zaczęła przyjmowanie szybciej placebo, czy wtedy krwawienie wystąpi szybciej?

Odnośnik do komentarza

Witam. Przez rok czasu zażywałam tabletki antykoncepcyjne Novynette. Ginekolog doradził mi, abym zrobiła miesięczną przerwę, by sprawdzić, czy miesiączka wraca. Jednak ze względu na przyjmowane antybiotyki, jestem zmuszona odstawić hormony na okres trzech miesięcy. Czy po tym czasie pojawią się skutki uboczne, jeśli zacznę znów przyjmować hormony? Dodam, że jeśli przytyłabym, to dla mojego organizmu byłaby dobra wiadomość. Ale czy pojawią się inne skutki?

Odnośnik do komentarza

Witam Brałam 1 opakowanie leku BELARA - minął dziś 7dzień przerwy, czyli muszę zacząć znów brać kolejny przed 21dni prawda ? Nie czekać na żaden okres ani nic... Bo zaczęłam brać pierwsze opakowanie w pierwszym dniu okresu.

Odnośnik do komentarza

Witam.Mam problem-biorę od 6 msc Microgynon21. Opakowanie kończę zawsze we wtorek, w sobotę dostaję krwawienie z odstawienia. Miesiąc temu trwało ono pół dnia, teraz w ogóle nie dostałam.Mam wzdęty brzuch,czuję jakbym miała dostać,ale nic. Od marca schudłam 22 kg (intensywnie ćwiczę i dieta). Czy przez to mogła zatrzymać mi się miesiączka? Do gin na razie mi nie po drodze :) Proszę o odpowiedź. CIążę wykluczam,regularnie brałam tabletki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...