Skocz do zawartości
Forum

Zawroty głowy i zachwiania równowagi a stres


banulka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 27 lat,
pracuję na etacie w firmie (praca biurowa)
od lipca pracodawca "zarzucił" mnie obowiązkami i zleceniami ponad moje siły
pracuję po 12-14 godzin dziennie + weekendy chcąc sprostać wymaganiom przełożonych, wiedząc że jest to ponad moje siły
nie potrafię jednak wystopować, w firmie od ok 2 miesięcy zwalniani się pracownicy a ja ze strachu o swoją posadę pracuję ponad własne możliwości
od 3 miesięcy mam trudności w opanowaniem emocji, albo się złoszczę na współpracowników, albo wpadam w płacz i nie potrafię się opanować, mam problemy ze snem, rzadko kiedy uda mi się przespać całą noc, często jest to tylko 3-4h, obwiniam się za wszystkie niepowodzenia, choć wiem że większość spraw mi powierzonych jest ponad moje siły, nie byłam na urlopie od 20 miesięcy, mam ponad 40dni zaległego urlopu
często mam zawroty głowy, chwilowe utraty równowagi
nie wiem czy ma to związek ze stresem, ale w ostatnim czasie sporo przytyłam, może i jest to związane z bardzo nieregularnym trybem życia i brakiem czasu na posiłek

chcę udać się do lekarza z moimi problemami ale nie wiem od jakiego lekarza zacząć..

Odnośnik do komentarza

też mi się tak wydaje. Stres, presja, przemęczenie i gotowe. Nikt długo w takim tempie nie wytrzyma. Musisz zwolnić, iść na urlop. Ja wiem jak to jest. Mam podobną sytuację w firmie i powiem Ci wiem jak to jest. Też pracuje ponad swoje siły, każdy dzień to jest męka. Teraz mąż mnie wyrzuca na weekend do przyjaciółki. Gdyby nie to to bym spędziła kolejne dni wolne siedząc i pracując. Odpuść sobie trochę, wiem że się boisz ale długo tak nie pociągniesz. Możesz mieć zawał, udar albo coś podobnego. To nie jest tego warte. Moim zdaniem powinnaś wyjechać, choćby na weekend, albo np pojechać na kilka godszin do spa. Zobaczysz wrócisz odmieniona i o wiele spokojniejsza.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Najprawdopodobniej opisane dolegliwości są wynikiem sytuacji panującej w pracy. Niewątpliwie przyczyniają się do tego stres, przemęczenie, ciągłe nadgodziny, nerwowa atmosfera oraz presja przełożonych. W pierwszej kolejności należy udać się do lekarza rodzinnego, gdyż należy przeprowadzić diagnostykę w kierunku chorób somatycznych. W następnej kolejności warto skonsultować się ze specjalistą psychiatrą. Pomocna może być również rozmowa z psychologiem.

Odnośnik do komentarza

A ja Ci dam radę innej beczki: napisz anonim do Państwowej Inspekcji Pracy, niech wpadną na małą kontrolę. A jak Cię zwolnią, to do sądu o nadgodziny i ekwiwalent za zaległy urlop. Staraj się zbierać dowody na to ile i kiedy pracujesz. Takiej pracy nie warto się kurczowo trzymać, na dłuższą metę nie da się tak żyć. Za wygraną w sądzie kasę przeżyjesz spokojnie ten czas kiedy będziesz szukać czegoś nowego. Powodzenia, nie dawaj się wyzyskiwać, sama widzisz, ze to odbija się na Twoim zdrowiu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...