Skocz do zawartości
Forum

Czkawka i zgaga


Gość Rty6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 21 lat i utrzymuje mi się czkawka + pieczenie gardła jak by zgaga. Trwa to już 4 dzień czy mam iśc z tym do lekarza czy jeszcze poczekać ? Nie kwikam jak w przypadku zwykłej czkawki tylko tak jak by mi się odbijało. Próbowałem metod jakie są w internecie z czekoladą wodą i cukrem. Pomagało ale na krótko gdy poczułem zapach jedzenia lub coś spróbowałem czkawka powraca.

Odnośnik do komentarza

Na zgagę zawsze pomaga mi taki preparat http://www.apteka-zielona.pl/aloes-sok-1000-ml-laboratoria-natury-p-19166.html
Jeśli chodzi o czkawkę to może spróbuj:
- wstrzymać oddech na dłuższą chwilę, a jeśli nie pomoże, zrób to jeszcze kilka razy;
- niech ktoś Cię przestraszy;
- zjedz łyżeczkę cukru z kilkoma kroplami amolu;
- zjedz łyżeczkę do dwóch miodu;
- wypij powoli szklankę wody z dodatkiem soku cytrynowego; i ewentualnie cukru;
- wypij naraz szklankę wody
- stań na chwilę na głowie;
p ugryź kawałek chleba, pogryź go i zapij szklanką wody.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią dolegliwości to najprawdopodobniej objawy choroby refluksowej. W celu zniesienia lub zredukowania objawów konieczna jest przede wszystkim modyfikacja stylu życia, a w tym:
- normalizacja masy ciała,
- spożywanie posiłków o małej objętości,
- zaprzestanie palenia papierosów,
- unikanie poposiłkowej aktywności fizycznej,
- unikanie produktów i potraw tłustych, smażonych, ciężkostrawnych, pikantnych, cebuli, pomidorów oraz przetworów pomidorowych, cytrusów i soków z tych owoców, czekolady i innych wyrobów czekoladowych, kawy, mięty, napojów gazowanych oraz alkoholu.
Gdyby objawy nie ustąpiły, zdecydowanie proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci farmakoterapię (leki z grupy inhibitorów pompy protonowej).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...