Skocz do zawartości
Forum

Agresja i brak kontroli nad złością


Gość Izabella2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie dotyczące mojego partnera. W ostatni weekend pokłóciliśmy i nagle on stał sie bardzo agresywny. Zaczął mnie szarpać,rzucać we mnie różnymi przedmiotami. Byłam zszokowana. Wyszedł z domu,upił się i wrócił jeszcze mocniej nakręcony. Uciekłam do znajomych i od tego czasu tu mieszkam. Dzisiaj przyjechał z kwiatami i postawiłam mu warunek ,że wróce jeśli zacznie sie leczyć. Wcześniej zdarzały mu sie dosc mocne wybuchy złości,krzyczał ,wychodził z domu ,ale coś takiego jak ostatnio jeszcze nigdy. Doszłam więc do wniosku ,ze jesli czegos nie zrobie to bedzie tylko gorzej. Moje pytanie to czy powinien sie udac do psychiatry czy tez psychologa? Czy taka agresja jest prawdopodobnie wywołana jakims podlozem ,badz przezyciem czy tez jest mozliwosc "ze on taki po prostu jest". Wiem ,ze to wszystko jest malo szczegolowe i na forum pewnie trudno odpowiedziec na to ,ale beda wdzieczna za wszelka pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

to Ty z nim mieszkasz i to Ty go znasz najlepiej. Ja bym radziła dużą dozę ostrożności bo z tego co piszesz to on miał od zawsze problemy z panowaniem nad sobą. Takie zacohwanie może mieć kilka przycyzn, może u niego w domu tak rozwiązywano problemy, była przemoc fizyczna i psychiczna, może ma jakieś zaburzenie psychiczne, lub żyje w wielkim stresie aczkolwiek nic nie usprawiedliwia takiego zachowania. Mnie zawsze powtarzano, że jak mężczyzna raz uderzył to zrobi to powtórnie. ( choć u mnie nikt nikogo nie bił) Dlatego uważaj.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Gwałtowne wybuchy gniewu i agresji mogą być uwarunkowane temperamentalnie, mogą wynikać z przeszłych doświadczeń (ze środowiska rodzinnego, trudnych wydarzeń itp.). Mogą również być uwarunkowane obecną sytuacją (problemami, stresem). Najlepiej byłoby, gdyby Twój partner udał się do psychologa, który dojdzie do przyczyn takich reakcji i nauczy go jak kontrolować zachowanie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...