Skocz do zawartości
Forum

Zbieranie się płynu po wyczyszczeniu czyraka


Gość ag...ik

Rekomendowane odpowiedzi

25 lipca wyczułam pod pachą małe zgrubienie, które z biegiem dni stawało się coraz większe i bardziej bolesne. 1 sierpnia ten guzek był tak duży, że nie mogłam normalnie opuścić ręki, więc poszłam do dermatologa. Dostałam augmentin (brałam go 2 tyg), detreomycynę (maść) i polecenie przykładania maści ichtiolowej. Otrzymałam też skierowanie do poradni chirurgicznej na przecięcie (dermatolog stwierdziła, że jest to czyrak, który spowodowany jest zapaleniem gruczołu). Miałam poczekać aż zrobi się żółty na szczycie chyba że będzie już bardzo mocno bolał, wtedy szybciej. Tak też zrobiłam. 3 sierpnia poszłam na nacięcie. Ból nie do opisania, zwłaszcza podczas wyciskania treści ropnej. Założono mi sączek, dwa razy go zmieniano, rana po ok 2 tyg. się zamknęła, wydawało się, że wszystko jest ok. Badanie mikrobiologiczne wykazało, że mam gronkowca złocistego. Jednak w miejscu gdzie zbierała się uprzednio ropa znów zaczął się zbierać płyn. Lekarz za bardzo się tym nie przejął i stwierdził, że tak się zdarza i powiedział, że to posokowata wydzielina. Znów mi nacięto w tym samym miejscu skórę, gdzie mi już zarosła i wyciśnięto to, co się w środku zebrało. Dostałam antybiotyk, tym razem Cipronex. Założono mi znów sączek dwukrotnie, ale dwukrotnie okazało się, że wypadł podczas zmiany opatrunku, czym lekarz się także nie przejął. Teraz znów mi nacięcie zarosło, jak byłam w poniedziałek (27.08.) na zmianie opatrunku i wszystko wyglądało w porządku. Jednak teraz czuję, że znów mi się coś tam zbiera. Jestem trochę zaniepokojona, nie ukrywam. Stąd moje pytanie. Czy takie zbieranie się płynu w środku pod skórą po nacięciu i wyczyszczeniu ropnia się rzeczywiście zdarza, czy lekarz po prostu mnie zbył? Myślę nad tym żeby iść gdzieś do chirurga prywatnie, może on bardziej by się przyłożył?
Bardzo dziękuję za odpowiedzi, A.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...