Skocz do zawartości
Forum

Słaba psychicznie nastolatka


Gość mamatrojga dzieci

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mamatrojga dzieci

Witam zwracam sie z prosba o pomoc bo widze ze zle sie dzieje z moja corka jest zalekniona niepewna siebie jest wrazliwa nerwowa a przede wszystkim slaba psychicznie co w dzisiejszych czasach nie jest mocna strona probuje namowic ja na wizyte u psychologa zeby sprobowala z kims moze innym jak mama porozmawiac o swoich lekach skad sie one biora wlac w nia troche otuchy i poprostu pomoc gdyz serce mi krwawi jak widze ze sie meczy

Odnośnik do komentarza

witaj,
myślę, że powinnaś z nią porozmawiać szczerze o jej problemach, dlaczego takie ma, co jest ich przyczyną,poza tym możesz powiedzieć, że chociaż raz może iść do psychologa i spróbować z nim porozmawiać, że nie zaszkodzi jej to, ale to ona musi zdecydować czy pójdzie czy nie, bo jeśli nie jest gotowa to nie ma co jej zmuszać. każdy z Nas jest inny i to, że jest słaba psychicznie nie jest takie martwiące, taki ma charakter, jedni są twardsi, jedni wrażliwsi, poza tym skoro to nastolatka to dojrzewa jeszcze i taki stan może wynikać także z dojrzewania.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Przede wszystkim Twoja córka potrzebuje dużo miłości i ciepła z Twojej strony. W miarę możliwości spędzaj z nią dużo czasu, zabierz na spacer, zakupy albo wycieczkę rowerową. Unikaj krytyki i chwal ją nawet za nadobniejsze rzeczy. Rozmawiaj i nie bagatelizuj jej problemów, okaż zainteresowanie i zrozumienie. Myślę, że z czasem przekona się do wizyty u psychologa.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...