Skocz do zawartości
Forum

Kłykciny kończyste i nadżerka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zdiagnozowane kłykciny kolczyste [chociaż mój lekarz ginekolog nie podjął się jeszcze zadnego leczenia, ograniczając je do posmarowania ich czymś podczas wizyty lekarskiej i na tym koniec]. Oprocz tego mam stwierdzone bardzo silne zapalenie, mam nadźerke, brak miesiączki od kwietnia tego roku spowodowane złą dietą i przemęczeniem. Brałam luteine po której mialam zaledwie 2dniowe plamienie, minął miesiąc a okresu jak nie było tak nie ma. Stąd moje pytanie?! Co dalej ze mną? Czym to wszystko jest spowodowane? Czy moge uprawiać sporty w moim stanie? Jeździc na rowerze? Czy to nie pogorszy stanu kłykcin i ich nie rozprzestrzeni? [Jak narazie mam 5grudek] . Bo z moimi myslami i zamartwianiem sie powoli wariuję w domu. :(
Bardzo prosze o pomoc i na miare mozliwosci szybką odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza

Na kłykciny lekarz zastosował podofiline podczas wizyty. Natomiast przepisał gynalgin i lignocaineum jelfa które nie leczą kłykcin, a sama p. doktor poszła na urlop zostawiając mnie bez jakichkolwiek leków. Na ostre zapalenie które wyszło z pierwszej cytologii przepisała mi ravamycyne i betabine. Miałam powtórzoną cyt. jednak wynikow jeszcze nie ma.

Proszę o pomoc i zrozumienie samej co sie ze mną dzieje?! :(

Odnośnik do komentarza

Witam,
Kłykciny spowodowane są przez przewlekłe drażnienie sromu zapalną wydzieliną pochwy. Zakażenie pochwy lub sromu spowodowane jest przez HPV czyli wirus brodawczaka. Leki, które przepisał Pani lekarz mają za zadanie zmniejszyć objawy i zlikwidować zakażenie. Same kłykciny najczęściej usuwa się za pomocą elektrokoagulacji. Do czasu wyleczenia radziłbym ograniczyć aktywność sportową aby nie rozprzestrzeniać zmian.
Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

Dobrze. Mam jeszcze pytanie.. co z moim okresem? :( Przypominając zaniknął w kwietniu i do dzisiaj go nie mam. Stosowałam luteine 2x dziennie po 1 tabl. Dwa dni po skonczeniu kuracji dostalam plamienia, bo raczej trudno nazwac to okresem, trwalo to 2 dni. Minęlo juz 6tyg a okresu jak nie było tak nie ma. Czym to moze byc spowodowane? Mam wizyte u lekarza w przyszly czwartek ale bardzo sie martwie i zastanawiam sie jakie dalsze leczenie zaproponuje mi lekarz. Bardzo sie martwie o dodatkowe kg bo mam juz ich troche w nadmiarze. Przybylo mi kg wlasnie po zawieszeniu okresu, co spowodowalo u mnie nadmierny apetyt. Teraz z tym walcze ale bardzo źle wplynelo to na moje samopoczucie i bardzo boje sie dalszego leczenia :( Prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam,
Większość zaburzeń krwawienia miesięcznego jest typu czynnościowego. Oznacza to, że są spowodowane stresem, zmianami wagi ciała (odchudzanie, anoreksja, bulimia), intensywnym wysiłkiem fizycznym. Zaburzenia te są całkowicie odwracalne po wprowadzeniu odpowiedniego leczenia hormonalnego i unikaniu powyższych przyczyn. Proszę udać się do lekarza i po pewnym czasie nie powinno być problemów :).
Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim polecałbym udanie się do lekarza w celu zdiagnozowania co na pewno jest przyczyną zaburzeń miesiączkowania.
Oczywiście nie odradzam uprawiania sportu a wręcz do tego zachęcam :). Jednak w przypadku Pani uprawianie sportu będzie możliwe dopiero po pełnym wyleczeniu obecnych dolegliwości.

Warto także przyjrzeć się sobie czy nie za dużo od siebie wymagamy w czasie treningu. Przetrenowanie jest wbrew pozorom bardzo groźnym stanem dla całego organizmu. Dobrą zasadą jest podchodzenie do kolejnego treningu dopiero gdy jest się w pełni wypoczętym po wcześniejszym. Takie postępowanie pozwoli uniknąć kolejnych problemów ze zdrowiem.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość karolina--9

byłam dwa tygodnie temu u lekarza mam wyczuwalne krostki w przedsionku pochwy to normalne ? powiedział,że nie mam kłykcin, w cytologii wyszło zapalenie bakteryjne i nadżerkę mam. czy to normalne,że w przedsionku pochwy mam wyczuwalne krostki ? albo to są jakieś gruczoły ? dodaje ,że byłam na pogotowiu w szpitalu ... i lekarz też powiedział,że nie widzi żadnych kłykcin.. pomóżcie mi... bo się schiz uje i się boje :( mam jednego partnera od zawsze... i ja dla niego tak samo. z jednym facetem tylko spałam i on ze mną bo dla siebie jestesmy pierwsi .. :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...