Skocz do zawartości
Forum

Odstawienie Duphastonu w 9 tygodniu ciąży


Gość sylwia_0606

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sylwia_0606

Witam. Potrzebuję porady. Pierwszą ciąże straciłam, w 12 tc na pierwszym usg stwierdzono że serduszko wogóle nie zaczęło bić. Rok później znów byłam w ciąży i dostałam duphaston 3 razy dziennie po jednej tabletce z powodu małego plamienia w 5 tc. Brałam go wg zaleceń lekarskich do 22 tc, odstawiając go stopniowo. Urodziłam szczęśliwie. Jednak teraz znów jestem w ciąży, na początku podejrzewano ciąże pozamaziczną bo nie było nic widać na usg ale w końcu uwidocznił się pęcherzyk ale było też odwarstwienie na 1/2 jego powierzchni i znów dostałam duphaston 3*1, nie miałam żadnych krwawień ani bóli. Wczoraj widziałam serduszko. Wygląda na to że wszystko jest w porządku, odwarstwienia nie ma. Miesiączkę miałam 6 lipca. I wczoraj lekarz powiedział, że skoro nie ma odwarstwienia to nie muszę już brać duphastonu, żeby wziąć tylko do końca opakowania po jednej tabletce dziennie, tabletek zostało mi 5. Czy jeśli za 5 dni go odstawie nic nie stanie się mojemu dziecku? Nie spowoduje to żadnych złych konsekwencji, dziecko przez to nie obumrze, lub nie poronię? To dopiero 9 tc. Na następną wizytę kontrolną jestem umówiona na 13 tc, a to za miesiąc. Bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Progesteron podaje się aby wspomóc ciąże, w która może być zagrożona. Skoro nie ma wskazań do jego podawania bo dziecko rozwija się prawidłowo to nie powinno się go przyjmować. Proszę pamiętać, że większość kobiet przechodzi całą ciąże nie przyjmując żadnych leków i rodzi zdrowe dzieci. Dodatkowo jeśli udało się osłuchać serce to jest to bardzo dobry znak :). Proszę zaufać swojemu ginekologowi i być dobrej myśli.
Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...